27. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması

30 Kasım 2015 0 yorum Yarışma 2251 Görüntüleme

Gönen Belediyesi Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmasının 27.sini düzenliyor. Gönen doğumlu hikâyecimiz Ömer Seyfettin’in kültürel mirasını yaşatmak ve onu yeni nesillere tanıtmak amacıyla düzenlenen hikâye yarışmasına başvurular başladı.

Gönen Belediyesinin Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlediği yarışma iki kategoride yapılacak. 1. kategoride ortaokul ve lise öğrencileri yarışırken, 2. kategori üniversite öğrencileri ve hikâyeye meraklı yetişkinlere ayrılmış.

Yarışmaya son katılım tarihi 25 Aralık 2015.

Yarışma için ararn şartlar ve yarışmanın duyurusu şu şekilde:

27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması, iki bölüm halinde düzenlenmiştir. 27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması’nın katılım şartları, verilecek ödüller ile ilgili yaptığı duyuru şöyle;
Konu: Serbesttir. 27 Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması, iki bölüm halinde düzenlenmiştir:
I) Öğrenciler Bölümü: Ortaokul ve Lise’de okuyan öğrenciler katılabilir.
II)Yetişkinler Bölümü: Üniversite’de okuyan öğrenciler ve Hikâyeye ilgi duyan bütün yetişkinler katılabilirler.
1- Yarışma, Türkiye’de ve başka ülkelerde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.
2- Kitaplarıyla hikâyeci olarak kabul edilmiş yazarlar ile daha önce yapılan Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmalarında birincilik almış eser sahipleri, yarışmaya katılamaz.
3- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.
4- Yarışmacılar, hikâye yarışmasına en fazla bir hikâyeyle katılabilirler.
5- Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır.
6- Yarışmacı, kimliğini, açık adresini e-mail adresini ve özyaşam öyküsü ile bir adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp hikâyesinin yer aldığı büyük zarfın içine koyacaktır.
7- Hikâye, bilgisayarda Times New Roman karakteri ile 12 punto büyüklüğünde, bir buçuk satır aralığında yazılmalı, A4 boyutundaki ölçülerle yaklaşık on sayfa uzunluğunda olmalıdır.
8 – Hikâyeler, daha sonra kitap şeklinde basılacağı için, hikâyenin konduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış, iki çıktısıyla birlikte, CD’ye yüklenmiş olarak gönderilmelidir.
9 – Yarışmaya katılacaklar, hikâyelerini Belediyemize elden verebilecekleri gibi, duyurumuzda belirtilen teslim adresine kargo yoluyla da gönderebilirler.
10 – Yarışmaya katılmak üzere Belediyemize teslim edilen hikâye metinleri, geri verilmeyecek ve metin sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
11 – Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü hakları, Gönen Belediyesi’ne ait olacaktır. Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen hikâyeler, kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.
12- Yarışmacılar katılacağı bölümü (Öğrenciler bölümü veya Yetişkinler bölümü) ve e-mail adreslerini gönderecekleri büyük zarfın üzerine yazmalıdırlar.
13-Öğrencilar bölümünde 18 yaş altı dereceye giren yarışmacıların bir ebeveyni ile beraber, yetişkinler bölümünde ise dereceye giren yarışmacının geliş ve gidiş bilet ücretleri ödenecektir.
14 – Yarışma sonuçları, 01 Mart 2016 tarihinde açıklanacak, ödüller, 05 Mart 2016 tarihinde Gönen’de verilecektir.
SON TESLİM TARİHİ : 25 Aralık 2015 / Cuma TESLİM YERİ : Gönen Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gönen / Balıkesir
TEL / 0266 762 18 45 Dahili 1111/1144 Beyaz Masa www.balikesirgonen. bel.tr
Birinci / 2.000.00 TL / İki Bin Türk Lirası – İkinci / 1.500.00 TL / Bin Beş yüz Türk Lirası – Üçüncü /1.000.00 TL / Bin Türk lirası – Özendirme Ödülü / 500.00 TL / Beş yüz Türk Lirası
SEÇİCİ KURUL :
Cemal ŞAKAR Hikayeci – Hece dergisi, Salim NİZAM Hikayeci – Yazar, Prof. Dr. Recep DUYMAZ Trakya Üniversitesi, Prof. Dr. Ali DUYMAZ 17 Eylül Üniversitesi, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN Mimar Sinan Üniversitesi, Yrd.Doç. Dr. Hulusi GEÇGEL Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi, Yrd.Doç. Dr. Yakup YILMAZ Kırklareli Üniversitesi, Öğr. Gör. İzzet Fuat ONAR Bandırma 17 Eylüll Üniversitesi- Gönen Meslek Yüksekokulu, Süleyman DÖKMEN Gönen Belediyesi Başkan Yardımcısı
27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenmektedir.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum