Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2015

1 Ocak 2015 0 yorum Yarışma 1840 Görüntüleme

 

Günışığı Kitaplığı Zeynep Cemali Öykü Yarışmasının bu yıl ki teması “Cesaret”

Yarışmaya son katılım tarihi: 20 Mayıs 2015

 

KATILIM KOŞULLARI

1. Yarışmaya Türkiye genelinde tüm ilköğretim kurumlarının 2014-2015 öğretim yılında 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan öğrencilerinin katılım hakkı vardır.

2. Bir öğrenci yalnızca 1 (bir) öyküyle yarışmaya katılabilir.

3. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış öyküler yarışmaya kabul edilmez.

4. Metin, öykü türüne uygun olarak yazılmalıdır.

5. Öykü Türkçe dilinde yazılmalıdır.

6. Öykü “cesaret” temasında yazılmalıdır. Verilen kılavuz cümlenin öyküde kullanılması gerekli değildir.

7. Öykü A4 boyutunda dosya kâğıdına, tercihen bilgisayarda 12 punto “Times New Roman” yazı karakteriyle ya da okunaklı el yazısıyla yazılmalıdır.

8. Öykünün uzunluğunun 1.5 satır aralığıyla, iki (2) A4 sayfadan az, dört (4) A4 sayfadan fazla olmaması önerilir.

9. Öykü adı ve öyküyü yazan öğrencinin adı, öykünün başında belirtilmelidir.

10. Öykünün posta veya e-posta yoluyla tek (1) kopya gönderilmesi yeterlidir. 11. Yarışmaya son başvuru tarihi 20 Mayıs 2015’tir.

12. Başvuruda bulunacak olan öğrencilerin öykülerinin en son sayfasında öğrencinin adı soyadı, doğum tarihi, cinsiyeti, okulunun adı, sınıfı, okul adresi ve telefon numarası, yatılı ise kaldığı yurdun adresi ve telefonu, ev adresi, telefonu varsa e-posta adresi belirtilmeli; Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na daha önce katıldıysa, katılım yılı yazılmalıdır. Ayrıca öğrencinin ilgili öğretmeninin adı soyadı, cep telefonu ve e-posta adresi eklenmelidir.

13. Başvuruların şartnameye uygunluğu, Günışığı Kitaplığı raportörleri tarafından denetlenir.

14. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday öyküler ön elemeden geçirilerek, seçici kurul tarafından değerlendirilir. Birincilik, ikincilik ve üçüncülüğe değer görülen öğrencilere ve ilgili öğretmenine ödülleri İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde verilecektir. İlk üç derecenin yanı sıra, seçici kurul uygun gördüğü öykülere özel ödüller verebilir. Bunların dışında, dikkat çeken öyküler de Günışığı Kitaplığı tarafından hazırlanan ve ücretsiz dağıtılan Ödüllü Öyküler kitabında yer alır.

15. Yarışmaya gönderilen öykülerin telif haklarının süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak Günışığı Kitaplığı’na geçmiş olduğunu, yarışmaya katılanlar kabul ve beyan ederler. Dolayısıyla Günışığı Kitaplığı, yarışmaya katılan öyküler üzerinde süresiz tasarruf yetkisine sahiptir. Ayrıca yarışmaya katılan öykülerin muhafazası da süresiz ve koşulsuz olarak Günışığı Kitaplığı’na ait olup, yarışmaya katılanlar tarafından geri istenemeyecektir.

16. Önceki yıllarda Zeynep Cemali Öykü Yarışması’na katılarak dereceye girmiş öğrenciler, farklı bir öyküyle de olsa, yarışmaya tekrar katılamazlar. Ödüllü Öyküler kitabına öyküleri “okumalık” olarak seçilen öğrenciler yarışmaya farklı öykülerle tekrar katılabilir.

17. Yarışmaya katılan öykülerin daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş olması, başkası tarafından yazılmamış olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

18. Yarışmaya katılan öyküler üzerinde, seçici kurul tarafından gerek görüldüğü takdirde editörlük çalışması yapılabilir, fazla sayıda noktalama ve yazım hatası içeren öyküler değerlendirme dışı bırakılabilir.

19. Günışığı Kitaplığı’na son başvuru tarihinden sonra ulaşan öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

20. Ödül almaya hak kazanan öyküler 2015 yılı Eylül ayı içinde ilan edilecektir.

21. Birincilik Ödülü tablet bilgisayar, Z. Cemali kitapları seti, sertifika; İkincilik Ödülü cep telefonu, Z. Cemali kitapları seti, sertifika; Üçüncülük Ödülü dijital fotoğraf makinesi, Z. Cemali kitapları seti, sertifika; Seçici Kurul Özel Ödülü Z. Cemali kitapları seti, sertifikadır.

22. Ödül kazanan tüm öğrencilerin başvurularında bildirdikleri öğretmenlerine, öğrencilerini edebiyat sevgisi aşılayarak destekledikleri için birer teşekkür sertifikasıyla birlikte Zeynep Cemali kitapları seti ve okul kütüphanelerine de 20 kitaptan oluşan bir Günışığı Kitaplığı seçkisi armağan edilecektir.

23. Postadaki gecikmeler ya da teknik aksaklıklar nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurulardan Günışığı Kitaplığı sorumlu değildir.

24. Yarışma koşullarıyla ilgili bilgi almak ya da başvuruların ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için başvuru sahipleri, Günışığı Kitaplığı’yla aşağıdaki telefon ve e-posta adresinden iletişim kurabilirler.

 

İLETİŞİM

Yetkili: Tuğçe Keleş
Telefon: 0212 212 99 73
E-posta: yarisma@gunisigikitapligi.com

 

BAŞVURU

Postayla
Günışığı Kitaplığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması
Profilo Plaza, Cemal Sahir Sok. 26/28 B3
Mecidiyeköy 34387 İstanbul

E-postayla
yarisma@gunisigikitapligi.com

– See more at: http://gunisigikitapligi.com/zeynep-cemali-oyku-yarismasi-2015/#sthash.JuHShQGr.dpuf

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum