‘EZELİ MÜTTEFİKİMİZ’ DEMİŞ Kİ!

2 Ağustos 2018 0 yorum Genel 1119 Görüntüleme

‘EZELİ MÜTTEFİKİMİZ’ DEMİŞ Kİ!
Ezeli müttefikimiz demiş ki; “Bizim papaz serbest kalana kadar yaptırımlara devam edeceğiz.” Bu karardan sonra da ülkemize karşı aldığı yaptırım kararlarını çoğaltmış. Bunların gerekçesini de Türkiye’nin insan hakları ve özgürlüklerine karşı duyarlı olmadığı. ‘masum’ bir din adamını tutukladığı, teröre destek verdiği vs. gibi gerekçelerden dolayı bu kararı aldığını açıklamış.
Bu gerekçeleri kim söylemiş: kendini dünyanın abisi olarak gören, dünya genelinde yıllardır terörü destekleyen, ülkemizde akan kanın yıllardır müsebbibi olan. Osmanlı devleti zamanında kuruduğu misyoner okulları vasıtasıyla ülkemizi karıştıran! Dünya genelinde beğenmediği yönetimleri darbelerle devirmekte mahzur görmeyen! Aklına gelen ülkeyi işgal etmek için bahane aramayan! Alenen ülkeler işgal edip, ‘yanlışlıkla’ hastaneler bombalayan! Peşine taktığı ikiyüzlü devletlerle dünyaya dehşet saçan! Denizin ortasında yaşama savaşı veren mültecilerin ülkelerini işgal eden! Yönettiği para politikasıyla ülkelerin ekonomilerine müdahale edip insanların aç ve işsiz kalmasına gülüp geçen. İşgal edilen bölgelerde sayısız insanlık suçu işleyen! Gücünün yetmediği ülkelere atom bombası atmaktan çekinmeyen bir ülkeden bahsediyoruz.
Tabi ki bu örnekler çoğaltılabilir ve herhangi bir savcı bu ülkenin suçlarıyla ilgili bir dosya hazırlamaya çalışsa dosyayı hazırlamaya onun ömrünün yetmeyeceğini tahmin ediyoruz.
Bugüne kadar karşısında pısırıklık yapanlara elinden geldiğince yaptırım kararı uygulayan büyük şeytan, bugün karşısında ses çıkaran ve dik durmaya çalışan bir ülke görünce deliye dönmüş durumda. Beğenelim veya beğenmeyelim, oy verelim veya vermeyelim. Bugün devletimizin ve hükümetimizin kararlarının arkasında durmak zorundayız. Bugün birlik ve beraberliğin gösterilmesi gereken gündür. Seçmen bazında dedikodu yapmanın veya insanların kutuplaşmalara itilmesinin bir kenara bırakılması lazımdır. Zira mecliste bulunan dört parti ortak karar alıp büyük şeytanın yaptırımlarına karşı dik durma ve dayanışma bildirisi imzalıyorsa, seçmenlerinde onlara destek olması lazımdır. Hangi parti iktidarda olursa olsun bu kararların arkasında durmamız gerekmektedir.
Tam bağımsız bir ülke istiyorsak, çocuklarımızın kimseye karşı boynu eğilmesin istiyor ve bunun iin adım atmamız gerekiyorsa gün bugündür. Yaratıldığı günden bugüne kadar bağımsız kalmış bir milletin evlatları olarak bize ve bize güvenen insanlara bağımsızlık yakışmaktadır.
Olduğumuz noktadan bir adım ileri gitmek istiyorsak, bizlerin yapması gereken sadece ve sadece çalışmaktır. Boş vakit geçirmeyi yasaklayan bir dinin mensubu değil miyiz? Boş zaman harcamanın ayıp sayıldığı bir milletin evladı değil miyiz? O zaman inandığımız değerlerin ve mensup olduğumuz milletin hakkını verme zamanı bugün değildir de hangi gündür?
Bugünden tezi yok devletimizi ve milletimizi şaha kaldırmak için elimizden geleni yapmak zorunda değil miyiz? Dedikoduyu bir kenara bırakıp insanlığın gereğini yapmak zorunda değil miyiz? İnsanlık ve inanlar bizden bu kadar çok şey beklerken, dünya genelinde mazlumlar, ‘Türkler gelsin’ diye umut ederken, bizlere oturmak yakışır mı? Otururken dedikodu yapmak yakışır mı?
Allah milletimize güç kuvvet versin. Allah düşmanlarımıza dayanacak gücü milletimizden esirgemesin.
Fatih KAPLAN 2.08.2018

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum