KADIN NEDİR? ( Güneşi Doğuran Kadınlar)

7 Mart 2017 0 yorum Genel 2047 Görüntüleme

Kadın: Zifiri karanlığınızda yolunuzu aydınlatan sonsuz ışık, yüreğinizi ferahlatan huzur, adam gibi bakmayı bilene bir çift gözde binlerce serin okyanus, size dokunduğunda afet-i devran, hakkıyla sevmeyi öğrendiğinizde ateşinizdeki kor, gözlerinizi kapattığınızda kalbinizdeki cennet, ömrünüzü ve kendinizi adadığınızda en şefkatli “yâr”, kendi dünyasında bir nazlı papatya, evrendeki en muhteşem “anne”, yıllar boyu yakacak olan sonsuz bir yangın, ebedî aşk ile çölde bulunmuş bir damla serin su, hoyrat ve savruk ellerde kaybolmuş derin bir âhu, yanınızda ve arkanızda dimdik duracak bir o kadar narin ve bir o kadar sirâyetli “hatun”dur.

Göğüs kafesinizden yaratıldığını zannettiğiniz âciz ve size kul – köle bir varlık değildir…

O : Belki gelmeyecek olsa bile kendi içinizde yeşerttiğiniz, gözlerini sinenize tavaf ettirdiğiniz, mutluluğuna ömür verdiğiniz, kendisi için “serden” geçtiğiniz yegâne kutsanmış afet-i dilberdir. Her ne beklediğiniz çağlara zamanında gelmese de yollarına her kuşluk vakti çiçekler diktiğinizdir!

Ninelerimizden ve annelerimizden gördüğümüz kadarıyla sabah güneşi doğmadan onlar sabah kıyâm eyler ve sonra güneş doğardı.Yani demem o ki; Bizim mukaddes coğrafyamızda güneşi “kadınlar” doğurur,onların ziyâları aydınlatır tüm dünyayı. Gönlümüzü aydınlattıkları gibi…anne1

“Beslediğimiz sonsuz ümit ile….”
“Bâki Sevgiler…”

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum