Davası Ölmeyen Adam

26 Mayıs 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 1626 Görüntüleme

DAVASI ÖLMEYEN ADAM
27 Eylül 1980 tarihinde ebediyete intikal eden ülkü şehidi GÜN SAZAK’ın bedeni topak olsa da ruhu ve inandığı davası bugün yaşamakta ve Türkiye’ye yön veren politikalar üretmektedir.
Kabul edin veya etmeyin onun 5 aylık bakanlık döneminde ülkücü hareketin idare tarzıyla beraber devlet görevi nasıl yapılır anlayışı bakanlık yönetimine yön vermiş “Allah’tan başka kimseden korkmayan” bu hareketin mensupları devletine ölümüne hizmet etmiş işin sonunda ise yıllarca unutulmayacak hizmetlerde bulunmuşlardır. Can verip, ülküsünden taviz vermeyenler gönüllere taht kurmuş devletinin altın yaldızlı sayfalarına adını yazdırmıştır.
O ve daha binlerce bireyini şehit veren ve adı ‘ŞEHİTLER PARTİSİ’ ne çıkan Milliyetçi Hareket Partisi ise ülkesi ne zaman zora düşse üzerine düşen görevi layıkıyla yapmış bundan sonra da yapacağının teminatı olmayı başarmıştır. Gün Bey’in ardından baktığımızda ise partisi hakkında söylenebilecek tek söz vardır; görev verildiğinde ucunda ölüm bile olsa bildiği doğrudan vazgeçmeyenlerin toplandığı kitledir. Tespiti yanlış olmaz sanırım. Bu tespiti bize; 1968 hareketlerinden, 1980 olaylarından, Asala meselesinden, 1990- 2000 arası Pkk mücadelesinden ve yakın zamanlardan sonra yaşanan gezi ve 15 Temmuz olaylarında takındığı tavırdan aldığı pozisyonlardan sonra söyleyebiliriz ki. Bugün oy versin vermesin herkesin takdirini toplayan ‘devlet meselesi varsa gerisi teferruattır’ sözü de bu parti ve partilileri için haktır.
Bugüne kadar dışlanan hor görülen işsiz bırakılan bu partinin insanları her olumsuzluğu bir kenara atıp devletine sahip çıkmış ve vatanı için seve seve canını vermeyi görev bilmiştir.
Allah; ölenlerine rahmet, kalanlarına sabır, şehit olanlarına cenneti nasip eylesin.
Duasını bu insanlar için çok görmeyin…
Fatih KAPLAN

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum