HAYDİ BÜTÜN ELLER HAVAYA

7 Eylül 2017 0 yorum Genel 1463 Görüntüleme

HAYDİ BÜTÜN ELLER HAVAYA
Dünyada İslam coğrafyası kan ağlarken, dünyada Müslümanın kanının akıtılmadığı yer kalmamışken bizim gülüp eğlenmeye hakkımız var mı?
Kerkük’te yıllardır devam eden asimile ve göç politikası var. Hemen yanı başımızda ortalık kan gölüne dönmüşken bizler sadece gülüp oynamaktayız.
Musul ha keza aynı akıbeti yaşarken, petrol uğruna çocukların karnı deşilir, canlar alınırken, bizler diziden diziye, kanaldan kanala geçiyor, adeta yüzümüzün asılmasından korktuğumuz için köşe bucak kaçıyoruz.
Bizim yüzümüz asılmıyor ama Doğu Türkistan’da çocuklar annelerinin ensesine konulup öyle asılıyor. Eğer anne dirayetli çıkıp evladını ensesinde uzun zaman tutmayı başarırsa diz kapaklarına çizikler atılıyor ve kan kaybedip dizlerinde derman kalmaması için işkence yapılıyor. Evladı ölen anne son nefesini vermeden önce bir kez de kahrından ölüyor.
Bugün onlara yapılan yarın bize yapılacak ama biz hâlâ eğlence, oyun, sohbet ve konser havasındayız. Kimimiz top peşinde kimimiz pop.
Unutmayalım dünyada bu kadar mazlum can çekişiyor ve bizde hâlâ gülüp oynuyor isek Allah bunu bize sorar. Sorduğu zaman doğru cevap verebilecek şekilde yaşayalım. Bizi idare edenler, idareten bizi idare etmesinler. İradelerini ortaya koyup Allah’ın çizgisine girip onun emir ve yasakları doğrultusunda idare etsinler ki ahirette durumu idare etme ve kurtarma şansı yakalasınlar.
Bırakın artık oynama safhalarını bakın etrafınızda bir tane samimi dost ülke var mı? Madem her tarafımız bu kadar düşmanla çevrili, siz kimin tarafında kim için oynuyor kimi oynatıyorsunuz? İlla oynayan bir millet görmek istiyorsanız Yunanlıların İzmir ve çevresini işgal ettikten sonra oynattığı analarımızın resimlerine bakın!
Haçlı zihniyeti bizi süngüyle zar zor oynatırken, sizler; para harcayıp bu milletin evlatlarını oynatmayın…
Allah hepimize akıl fikir, vicdan nasip eylesin… Allah mazlumun yardımcısı, zalimin Kahhar’ı olsun…
Fatih KAPLAN 7.09.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum