EBABİL’LER GELİR Mİ?

11 Eylül 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 1813 Görüntüleme

Ebabil’ler Gelir mi?

ebabil-kusunun-ozellikleri-nelerdir
Bugün 11 Eylül ve;
Son haçlı seferlerini başlatmak için kurgulanmış bir tezgâh olduğu her geçen gün meydana çıkan ikiz kule olayının yıl dönümündeyiz.
Olayın gerçekleştiği ilk günden itibaren aydınlanmayan pek çok karanlık noktası bulunan küresel tiyatronun yıllar geçtikçe neden kurgulandığını artık dünya kamuoyu biliyor. 90’lı yılların başından itibaren kendine tehdit ve düşman olarak gördüğü İslam’la savaş pozisyonuna giren büyük şeytan ve onun yardakçıları, dünya genelinde devam ettirdikleri katliamları bir başka boyuta taşımış, güdümüne aldığı, elinde kukla durumda olan Birleşmiş Milletler Cemiyeti’ni de suçuna ortak ederek Müslüman kanı akıtmaya hız vermiştir. Sözüm ona demokrasi ve insan hakları adı altında yürüttükleri işgal politikası uğruna, emperyalist emelleri için hükümet kurup devirmekten çekinmeyen bu küresel vampirler. Girdikleri her noktada zalimliğin en dehşet verici örneklerini sergilemişler, geliştirdikleri film endüstrisiyle de dün Vietnam’da veya Afganistan’da olduğu gibi bugün de Orta Doğu’da kendilerini kurtarıcı olarak göstermenin çabasına düşmüşlerdir.
Evanjelist Bush’un başlattığı bu son haçlı seferi amacına ulaşır mı dersiniz?
Dün Ebrehe filleriyle Kabe’yi yıkmaya çalışırken nasıl gökyüzünü Ebabiller kapladıysa, bugün de yeryüzüne Ebabiller gelecek ve bugün ki Ebrehe’leri ateş yağmuruna tutup yine ikiye bölecek!
Ebabil’ler nerede mi?
Hepimiz birer Ebabil’iz. Hiç kimse üzerine düşen görevden kaçmasın. Herkes, tüm fertler, tüm kurumlar ve yaratılan her kul birer Ebabil’dir.
Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun herkesin ortak bir görevi var. İstisnasız tüm insanlar haksızlığın karşısında durmak ve zalimlere boyun eğmemek zorundadır.
Bugün zalimden korkup günümüzü gün eder, Akdeniz’de boğulan bebekleri, ırzına geçilen kadınları, diri diri toprağa gömülen insanların feryadını duymaz. Hz. İbrahim’in ateşe atılırken olduğu gibi bugün de ateşe atılan insanlara gözlerimizi kapatır ve hiç değilse bir karınca kadar olamaz isek yarın huzuru mahşer de kaçacak yerimiz olmayacak.
Yarından tezi yok, ya Ebabil olacağız, ya karınca gibi tarafımızı belli edeceğiz ya da bu müflis dünyadan göçünce; ne Yaradana ne de onun peygamberlerine bakacak yüzümüz olmayacak.
Allah hepimize Ebabil kadar dirayetli, karınca kadar yürekli olmayı nasip etsin…
Fatih KAPLAN 11.09.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum