12 EYLÜL’DE KİM KAZANDI?

12 Eylül 2017 0 yorum Genel 1186 Görüntüleme

12 EYLÜL’DE KİM KAZANDI?
12 Eylül’ün kazananı kim oldu dersiniz?
Darbeyle sonuçlanan kanlı ve uzun yolda taraflar vardı.
Bunlar; devleti yıkıp devletin düzen ve nizamını ele geçirip Türk milletini yabancı askerlerin denetimine bırakmak isteyen ve yıllarca devlet görevlilerinden tutun sivil halka ateş eden caniler grubu vardı. Hiç durmadan yıllarca kan döken sözüm ona özgürlük adı altında okulları işgal eden gruplar ve onlara destek veren öğretim görevlileri vardı. Sizce bunlar kazanan tarafında sayılabilir mi?
12 Eylül’e giden süreçte hükümette olup, memurlar arasında bile siyasi çekişmelerle beraber hizipleşmeler çıkartan. Bozulan düzeni araştırıp sorumluları yakalamak ve cezalandırmak yerine ‘ cezaevlerine özgürlük’ adı altında ne kadar kan emici terörist varsa salıveren bir siyasi yönetim vardı. Sizce bunlar da kazanan tarafta yazılabilir mi?
Memlekette bunlar yaşanırken güya İslami kimlikle dolaşıp bu yıkıcı ve bölücü faaliyetlere ses çıkarmayan. ‘ ……. Piçleri giremez’ afişinin altından sırıtarak giren korkalar da vardı. Sizce bunlar kazanlar arasında yazılabilir mi?
Memleket ateş çemberindeyken görevini yapmayan, adı paşa kendisi maşa olan, yabancı güçlerden emir alıp ‘damdaki kemancı’yı’ izlerken kulağına ‘ bizim çocuklar kazandı’ dedirten, milletinin verdiği vergiyle para alıp onun verdiği madalyayı göğsünde taşıyan ama haçlıya hizmet eden, satılmış vicdansızlar kazanmış olabilir mi?
Peki; darbe olmadan önce başkentte bir milyon gönüldaşını yürüten, sevdiği 13 600( on üçbin altıyüz) evladını toprağa veren. Devleti yıkmakla görevlendirilmiş teröristle aynı kefeye konulsa da devletine en ufak bir sitemde bulunmayan bir dava lideri bu onur savaşını, hak savaşını, kazanmış olabilir mi?
Karşılaştırma yapalım. Kimin cesedinin nerede olduğu belli olmayan komünist uşaklarına millet itibar etmiyorsa kazandı sayılamaz. Teröriste arka çıkan, milleti adaletle yönetmeyen kişinin bugün ölüm yıldönümünde mezarı başında kaç kişi vardır ki? Kazandı sayılsın. A.B.D çocuğu olup kendi evlatlarına namlu gösterenler kazandı sayılabilir mi? Cenazesine giden 5 devlet görevlisinden sonra oraya giden 6. Kişi ‘hakkımı haram etmiyorum’ diye bağıran bir hanımefendi idi! Milleti hakkını helal etmiyorsa bu nasıl kazandı sayılabilir?
Tüm bu olumsuzluklara ve şehitlerine rağmen devletine küsmeyen, milletine canını veren ama bir gün olsun rahat yüzü görmeyen insanın cenaze merasimine o günki rakamlara göre 6 milyon kişi katılmış. Bugün anma törenleri o günkü merasimden farksız ve memleketin her noktasında adına Fatihalar okunuyorsa. Evlatları dün olduğu gibi bugün de devleti ve milleti için canını seve seve veriyorsa koyduğu ‘kayıtsız itaat- mutlak otoriteye’ bağlı kalıp bugün hâlâ ‘ başbuğlar ölmez’ sloganı atıyorsa. Tüm sokaklarında evlatları başlarını eğmeden dik yürüyebiliyor, gururla hangi lideri sevdiğini ve takip ettiği davasını söyleyebiliyorsa o lider ve davası kazanmıştır.
Şimdi karar sizin. Kim kazandı kim kaybetti akıbetten bellidir.
Allah milletimize ve devletimize bir ‘KAHPE EYLÜL’ daha yaşatmasın.
Allah kahpelere fırsat vermesin…
Fatih KAPLAN 12.09.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum