KINALI KUZULARIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 Eylül 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 1282 Görüntüleme

sehitlik-ziyareti

KINALI KUZU’LARIN BAYRAMI KUTLU OLSUN
İslam dininin farzlarının ve kurban kesme ibadetinin ruhuna işleyen Türk milletinin bayramı kutlu olsun!
Hz. İsmail’in adanmışlığını kabul edip Allah için güle oynaya ölüme giden, ölüme gönderdiği oğluna kına yakıp ‘ kurban olacak koçlara kına yakılır evladım’ deyip canını Allah için ölüme gönderen anaların bayramı kutlu olsun.
Varlığı ve yokluğu öğreten, var olanın olmayana paylaşmayı bildiği, payını verdiği İslam kardeşlerinin bayramı kutlu olsun.
Dünyanın değişik noktalarından gidip Kabe’de tavaf yapıp Hacı olan ve tüm İslam alemi için dua eden Hacı’ların bayramı kutlu olsun.
Dünya genelinde ellerini semaya açıp, Allah’ın rahmeti bereketi için dua eden tüm İslam aleminin bayramı kutlu olsun.
Allah; tüm namazlarda aynı kıbleye yönelttiği, ezanı bir, duası bir, niyazı bir, amacı bir olan İslam aleminin aynı safta buluşmasını nasip eder inşallah. Aradan tüm engelleri kaldırmış, tüm duvarları yıkmış, tüm hurafeleri yok etmiş şekilde bir araya gelmeyi nasip etsin.
Kestiğimiz kurbanların Habil’in kurbanları arasında sayılmayı nasip etsin. Allah her şeyi niyetlerimize göre vereceği için niyetlerimizi temiz, kalbimizi pak, gönlümüzü hoş, gördüğümüz rüyaları bile hayırlı eylesin.
Allah; kestiğimiz kurbanlarla, vatan için verdiğimiz kurbanlarla beraber Hz. Muhammed Mustafa efendimizin sancağı şerifi altında buluşmayı nasip eylesin…
Tüm Türk- İslam aleminin bayramı kutlu günü huzurlu olsun.
Fatih KAPLAN 1.09.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum