OĞUZ HAN’IN MİLLETİ İÇİN DUASI

2 Ekim 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 3367 Görüntüleme

oguzkagan

OĞUZ HAN’IN MİLLETİ İÇİN DUASI
Allah’tan başkasına tapmayan Türk milletinin, atasının duasını sizlerle paylaşacağız. Bu dua, Rıza Nur’un “Oğuzname” kitabında yer almış ve bizzat Rıza Nur tarafından yazılmıştır.

OĞUZ HAN duası;
‘‘Ulu Tanrı!
Sen Türk’ü Türk yurtlarını koru!
Düşman şerrinden sakla! Türk’ü erlik davasıyla yaşat! Törelerini canları gibi saklat! Türk’ü zahmete alıştır! Zahmetle çalışma azmi ver. Zamanla seciyesi değişmesin!
Ulu Tanrı!
Milli kuvvet, namus, ahlak, intizam, azim sebat, ideal, yurtseverlik, ilim, sanat teşkilatı, beden kuvveti ve zenginlikle olduğundan Türk’e bunları ver. Türk’ten hırsız, namussuz türerse hemen kahret! Türk’ü her milletten cesur yarat! Hissiyatına uyup öfke ile ayaklanmasın! Birden barut gibi parlamasın! Daima soğukkanlı olsun!
Ulu Tanrı!
Namussuz tek Türk yaratacağına dünyayı yık daha iyi! Ne kadar KORKAK Türk varsa hepsini helak et! İradesi çelik gibi olsun! DÖNEK Türk yaratma! Kimsenin tatlı diline kanmasın! Türk’ü çalışkan et! Tembel Türk’ü hemen öldür!
Türk’e tüm milletlerden üstün zeka ver! Çalışma ve zeka ikisi bir arada olursa Türk’ün önünde kimse duramaz! Milli büyüklüğün tek şartı yüksek ideal, buna alışmak için yüksek ahlak, fedakarlık ve sebat lazım olduğundan Türkleri ahlâklı, sebatlı ve fedai kıl!
Türkleri sen kendi elinle birleştir! Her şeyden evvel ruhları birleşsin! Türk’ü töresine sadık kıl! Türk budunu bilesiniz ki; atalar töresi asırların tecrübesi ile husule gelmiş büyük bir hikmettir. Beni Türk töresine dokunmaktan ve dokundurtmaktan sakladı ve saklasın!
Türk milletini LAFÇI DEĞİL, elinden iş gelir insanlar et! Bir şey söylemek vazife yapmak değildir! Onu fiilen yapmanın ve yaptırmanın vazife olduğunu beyinlere sok!
Güzel Tanrı;
Sana hepsinden çok yalvardığım şudur; Türk’ü DALKAVUKLUKTAN kurtar! Türk’e kötü para hırsı verme!
Aman Tanrım;
Türk’ün aile, töre ve disiplinini her şeyden evvel koru! Türk toprağında hürler yaşasın! Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın! Ona vazife muhabbeti ve mesûliyet duygusu ver! Mesûliyeti Türk yurdundan eksik etme! En büyük kuvvetin Türklük aşı olduğunu Türk’e öğret!
Tanrım;
Türkçe konuşulan, Türk’e yurtluk etmiş her yeri kıyamete kadar Türk hükmü altında bırak!’’
Bu topraklarda TÜRK adından kim rahatsız oluyorsa bilinsin ki; bu topraklarda varız, var olacağız!
Allah Türk milletini korusun ve yüceltsin…
Fatih KAPLAN 2.10.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum