FIRAT’TAN CEVAP VAR;

20 Şubat 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 2279 Görüntüleme

NiiQYOta

FIRAT’TAN,CEVAP VAR
EY; ŞEHİTLERİN BABASI; HZ. HAMZA
Ey şehitlerin efendisi, ey peygamber efendimizin amcası, ALLAH’ın ARSLANI hz. HAMZA efendimiz. Naçizane sana bu mektubu yazıyorum ve biliyorum ki İSLAM’ın BEYAZ SANCAĞINI ilk dalgalandıran ilk teslim alan sensin. Sen ki gönüller sultanı, güzeller güzeli Peygamber Efendimiz’in amcası olmanın yanısıra ona ilk inananlardansın. İman, ve cesaret noktasında hep seni örnek aldık. Hatta sadece biz değil, asırlardır rahat yatağında yatmak yerine din-i Mübin için şehit olan atalarımız da seni örnek aldı. Ve onlar ki kuş tüyü yataklarını, altın sırmalı saçaklarını, mermer döşeli saraylarını NİZAM-I ALEM için terk ettiler. Bizler, TÜRK İSLAM ÜLKÜCÜLERİ onların ve senin yolundan gitmekle hep MÜŞERREF OLDUK.
Bu yolda yıllardır mücadele etmekten, yılmadık hep yoklukta geçirilen ömürlerimizi, bu uğurda harcadık. Ruhi Kılıçkıran’la başlayan şehitler kervavına iki yıl önce bir yiğit daha ekledik. Biz onu bu dünyada tanımadık, tanıyamadık belki de binlerce ülkü eri’nin en küçüğüydü ama onu katleden kirli eller ruhunun bu kadar yüceleceğini bilselerdi ona, asla dokunmazlardı.
Biz eminiz ki o senin yanında, biz bu dünyada sahip çıkamadık sen ona sahip çık ve şefaat gününde bize şefaat etmesi için hatırlatmada bulun. Onu da senin gibi 70 parçaya böldüler bu ne hırs bu ne cinnet di.
Bu mektubu yazarken, hava yine bir 20 şubatı gibi soğuk ve pusluydu ama bulutların arasından parlayan tek bir yıldız vardı; biraz dikkat edince işte işte dedim FIRAT! orada ve ben fırat demeye kalmadan bir yazı düştü gökyüzünden, sanki yıldızdan dünyamıza cevap gelmişti. Açmaya korktum ama açmalıydım. Aman Allah’ım bu ne dehşet verici manzara, Allah’ım sen ne büyüksün…
‘’ABİLERİM VE ABLALARIM, PEŞİMDEN GELMEK İSTEYEN KARDEŞLERİM’’
Diye başlayan bir mektup;
Ben; yüce Türk Milleti’nin ve tüm İSLAM ALEMİ’nin huzuru, din-i Mübin’in sancağı, AL BAYRAĞIM için şehit oldum. Emin olun şehit olurken hiç canım yanmadı. Artık şimdi Firdevs cennetindeyim. Yalnızda değilim başımızda ALLAH’IN ARSLANI HZ. HAMZA efendimiz var. Onun ardında koskoca bir İSLAM şehitler ordusu ve sürekli yeryüzüne Müslüman aleminin yardımına koşuyorlar. Bana da Türkiye’ye göz kulak olma görevini verdiler. Bizimde başımızda RUHİ abim en son sırada da ben varım. Ama biz size baktıkça ağlıyoruz. Neden mi; sizi bitirmek için, düşmana gerek kalmamış siz zaten içinize sokulan fitne ateşiyle birbirinize dargın, küskün olmuşsunuz. Dün gece oturduk çok düşündük, çok merak ettik İSLAM SANCAĞI’nı , taşımakla mükellef bu millete, bizim abilerimize, kardeşlerimize ne oldu, neden böyleler, Ertuğrul abim’in ciğerlerine hava basan şerefsizlerin yanında abilerimizin işi ne diye çok düşündük. Ve bir karar aldık biz; sizler birbirinize sıkı sıkıya bağlanmadıkça sizden dua istemiyoruz.
Allah için cihad etmediğiniz sürece sizleri görmek istemiyoruz. Yarın sabah kalktığınızda en kırgın ülküdaşınıza gidip helallik almadığınız sürece sizden ne dua nede iyi bir söz istemiyoruz. Biz sizlere hakkımızı helal etmek istiyoruz.
YA BİR OLUN, İRİ OLUN, DİRİ OLUN YA DA; YOK OLUN…
Kararını verdik sizlerde kararınızı verin…
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU
İşte gökyüzünden, gelen mektup; cevap bu.
Şimdi ister kavgaya devam edin şehitlerimizin bağrı yansın, herkes birbirini suçlasın isterseniz, yarın sabah kalkın ve en çok kızdığınız ülküdaşınıza sarılın ve helallik alın.
Allah selamet versin…
F. KAPLAN

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum