Tanpınar Mektup Yarışması – 2018

13 Şubat 2018 0 yorum Yarışma 4111 Görüntüleme

osmangazi-bel-tanpinar-mektup-yarismasi-2018

Osmangazi Belediyesi Ahmet Hamdi Tanpınar etkinlikleri kapsamında bu yıl mektup yarışması düzenliyor. Toplam 27.500 TL ödül dağıtılacak yarışma için son katılım tarihi 30 Mart 2018.

İşte açıklamalar:

Katılım Koşulları:

1– Yarışmanın son başvuru tarihi 30 Mart 2018, Cuma mesai saati bitimidir. Postadan kaynaklı gecikmeden Belediyemiz sorumlu değildir. Eserler iade edilmeyecektir.

2– Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır. Eserin herhangi bir yayında daha önce yayımlandığının tespit edilmesi halinde ödül iptal edilir.

3– Yarışmaya yurt içinden veya dışından herkes katılabilir.

4– Katılım bir (1) eserle sınırlandırılmıştır, metin uzunluğu ise mektup niteliğini taşırmayacak şekilde olacaktır.

5– Eserler Türkçe kaleme alınacaktır.

6– Tema, “Tanpınar’a Mektup” olarak belirlenmiştir.

7– Her yarışmacı eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve metni içeren cd’yi aşağıdaki adrese elden veya postayla gönderecektir. (e-posta yoluyla gelen eserler değerlendirilmeyecektir.)

Osmangazi Belediyesi / Soğanlı Kültür Merkezi / Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü –

Soğanlı Mah. Dr. Sadık Ahmet Cd. No:388, Osmangazi – BURSA

8- Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde (veya herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde, eserle birlikte gönderilecektir.

9– Eserler; Dr. Abdullah UÇMAN başkanlığındaki; Prof. Dr. Handan İnci, Prof. Dr. Baki ASİLTÜRK. Metin ÖNAL MENGÜŞOĞLU ve İhsan DENİZ’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

10– Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL, mansiyon kazanan yarışmacılara ise 2.500’er TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)

11– Sonuçlar Mayıs ayında açıklanacak, ödüller ise 5 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

12– Seçici Kurul’un tespit ettiği eserler, yarışma sonunda Osmangazi Belediyesi tarafından kitaplaştırılacak. Kitapta yer alacak eserler için ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

13– Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

14– H. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.

 

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum