Günümüzün Taşnak ve Hınçakları

12 Şubat 2018 0 yorum Denemeler-Makaleler 3282 Görüntüleme

tasna-hıncak

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK’LARI
Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrasında Türk milletinin karşısına çıkamaya cesaret edemeyen yabancı devletler kirli bir oyunu düzenlemek için 1800’lü yılların başından itibaren düğmeye bastılar ve harekete geçtiler. Bu oyun yüzyıllarca Türk hakimiyetinde yaşayıp dil ve dinlerini rahatça yaşayan insanların aldatılıp sahte hürriyet naraları atıp tebaası oldukları devlete başkaldırma hareketiydi. Bu insanlar önce gruplara sonra partilere ayrıştırıldılar ve iç kesimlerde silahlandırılıp yurdun dört bir yanında devlete karşı isyan hareketini başlattılar.
Örgütlenme döneminde Taşnak ve Hınçak partilerini kurduran dış güçler onları en mükemmel silahlarla donatıp üniforma giydirip devletimizin karşısına çıkarmış ve bu topraklarda milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuşlardır. Birinci dünya savaşı bitmiş fakat savaş bitmemişti. Çeteler yurdun dört bir yanında harekete geçmiş ve milletimize kan kusturmuşlardır. Bölgemizde dahi yüzlerce masumun canına kıyan bu caniler devletimizin müdahale edip olayları bastırmasıyla son bulmuştur.
Peki, isyan hareketi ve kan deryasına dönen bu topraklarda kan durmuş mudur? 68 kuşağının yarattığı anarşik olaylar, 80 darbesiyle sonuçlanan kanlı olaylar, Asala ve Pkk terör örgütleri hep bu minvalde beslenmiş ve komşularımızın topraklarında yıllarca faaliyet göstermişlerdir.
Son dönemde ise bunların yok olmaya yüz tutmasıyla yeni yeni isimler türemiş neredeyse alfabede harf bırakmayacak şekilde her gün bir başka isimler karşımıza dikilmişlerdir. Kıyafetlerin içinde bu bölgenin çocukları onların başında gizli misyonerler, onların ardında gizli localar, onların ardında Siyonist masonlar.
Adeta matruşka bölgede canlanmış her birinin içinden bir başka matruşka çıkmaya başlamıştır. Yıllardır akan kanın ödenen bedellerin tek bir sebebi vardır o da; bu milletin bu topraklardan atılmasıdır. Peki, atabilirler mi? Bugüne kadar ne yaptılarsa başaramayan bu zihniyet bundan sonrada bunu başaramaz ama nasıl olursak başaramaz. Bizler mücadeleye başlarsak başaramazlar. Peki, mücadele nasıl olur, mücadele tek yönlü müdür? Bakın onlar bize her yerden saldırıyor adını sanatçı koymuşuz-lar bugün çıkmış bize hakaret ediyor. Adının önüne Türk kelimesini koymuş bugün kalkmış Türk’e zıt ne varsa onu yapıyor. Kendini bu topraklarda beslemiş ama nesli besleme olup ta ağzından besmele çıkmayan gizli alçaklar her koldan saldırıyorken bizim de onlara her koldan cevap vermemiz ve onlara milli kültürümüze bağlı milli edebiyatımızla, milli şairlerimiz, milli sanatçılarımızla mücadeleye başlamak ve her tarafından irin akan memleketimizin ikiyüzlü alçaklarına gereken cevabı vermek zorundayız.
Umutsuz muyuz? Hayır çünkü; bunlar bu kadar alçaklaşıp bu kadar havlamaya başladıysa onlarda sonlarının geldiğinin farkındalar. Yoksa bu kadar kudurmaz bu kadar rahatsız olamazlardı. Onlar rahatsız olmaya devam ededursun bizler hiç durmadan çalışmak ve onlara verilen tüm köşe başlarını ellerinden alıp onları cehennemin dibine göndermek için çok çalışmalıyız.
Allah bu millete zeval vermesin, Allah bu milletin düşmanlarına fırsat vermesin…

Fatih KAPLAN 12.02.2018

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Umut

1244 Görüntüleme

0 yorum