“Dilimiz Kimliğimizdir” Makale ve Deneme Yarışması

29 Eylül 2017 3 adet yorum Yarışma 9744 Görüntüleme

dilimizkimligimizdir_yarisma

2017 yılının “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından TDK ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile öğretmen ve lise öğrencilerine yönelik makale ve deneme yarışması düzenleniyor. Öğretmenlerin makale, lise öğrencilerinin ise deneme türünde katılabildikleri yarışmaya son eser gönderme tarihi 16 Ekim 2017.

81 il ile Türkiye geneli olarak sınıflandırılan yarışmada, 81 ilde dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı ödüller verileceği gibi Türkiye genelinde  öğretmen ve öğrenciler ayrıca değerlendirilip ödüllendirilecek. TDK ve MEB’in ortaklaşa düzenlediği bu yarışmada dağıtılacak toplam ödül 962.500 TL. Türkiye genelinde birinci olan makaleye 15 bin TL nakit ve TDK eserlerinden verilecek.
“Dünyanın en zengin dillerinden biri ve millî kimliğimizin ana unsuru olan Türkçemizi korumak, yaşatmak, zenginleştirmek ve gelecek nesillere güçlü bir şekilde aktarmak ve Türk dilini yerinde, doğru, dil kurallarına uygun, açık ve anlaşılır olarak konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek amacıyla; Millî Eğitim Bakanlığı ile Türk Dil Kurumu iş birliğinde öğretmenlere ve bütün ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Dilimiz Kimliğimizdir” konulu Türkçeyi doğru ve güzel kullanma yarışması düzenlenmiştir.”

Ayrıntılar ve şartname için tıklayınız

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

3 adet yorum

 1. ahmet emir turgut Ekim 18, at 16:17

  bu dilimiz kimliğimiz ile ilgili bir şey vermiyorlar ki yarışma nasıl olacak onu veriyor

  Reply
  • şermin Ocak 17, at 21:33

   Siz de mi derece alip odul alamayangillerden siniz?

   Reply

Yorum Yapabilirsiniz