PEYGAMBERLER MESLEĞİ ÖĞRETMENLİK

23 Kasım 2017 0 yorum Genel 1537 Görüntüleme

PEYGAMBERLER MESLEĞİ ÖĞRETMENLİK
Milletimizin yücelmesinde en büyük iş öğretmenlerimize düşüyor. Onlar her türlü fedakârlığı yaparak çocuklarımızı yetiştirmek, ellerinden gelenin en güzelini yapmak ve milletine layık nesiller yetiştirmek için son nefeslerine kadar mücadele etmek üzere görevlerine başladılar ve devam ettiriyorlar.
Peygamberlerin de mesleği olan öğretmenlik, bu açıdan bakıldığında kendine münhasır bir özellik taşıyor. Bunun farkında olan ve olabilen öğretmenlerimizde görevlerine daha sıkı sarılıp milletine yaraşır edepli ve imanlı nesiller yetiştirmek için kendilerini görevlerine veriyorlar. Düşünün ilk peygamberden son peygamber efendimiz Muhammed Mustafa( s.a.v) ya kadar tüm peygamberler cahil insanlara gönderilmiş ve onlara tebliğ görevini yapmakla kalmamış onlara neyin nasıl yapılması gerektiğini de öğretmişlerdir. Onların dünyaya teşrifinden sonra en azılı zalimler, en vahşi katiller, en cahil insanlar en müşfik ve en cesur insanlara dönüşmüşlerdir.
Öğretmenlerimiz de, eğitim öğretim hizmetine bu anlayışla yaklaşıp onlara emanet edilen çocuklarımızı en mükemmel şekilde yetiştirmek zorundadır. Bunun tam teri durumda düşür iseler yani işlerini sadece para kazanmak, rahat yaşamak lüks içinde hayat sürmek veya yarıyıl çalış yarıyıl yat olarak görürlerse bu aziz milletin hem vebalini almış olurlar hem de peygamberlerin yapmış olduğu vazifeyi yapmadan bu dünyadan sadece geçmiş olurlar ki bunun hesabını da Allah sorar.
Biz velilere düşen görev de, çocuklarımızı ve geleceğimizi emanet ettiğimiz kutsal görevin uygulayıcıları öğretmenlerimizin işlerini zorlaştırmak değil aksine o insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaktır. Düşünün okula gönderdiğimiz çocuklar işlenmesi gereken bir odun parçasıyken, öğretmenlerimiz onları işleye işleye insanın en mükemmel derecesine çıkarmaya çalışan sanatkârlardır. Bırakın onların sanatına karışmayı onlara ne lazımsa elimizden gelen yardımı esirgemeyelim.
Bu güzel gün dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin gününü kutlar. Tüm öğretmenlerimize çalışmalarında Allah’tan kolaylıklar dileriz.

Fatih KAPLAN 23.11.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum