iki 15 lik arasında kalan nesil

19 Mart 2017 0 yorum Genel 1426 Görüntüleme

İKİ 15 LİK ARASINDA KALAN NESİL
Yüz yıl önce vatanını savunmak için, anadan, babadan ve yardan ayrılan. Vatanı uğruna canını ortaya koyan 15 liklerin torunları.
Yüz yıl sonra, vatan kavramından bi haber, anasını, babasını tanıyamayan. Flörtü aşk olarak gören 15 liklerin babaları olarak karşınızdayız.
Ne diyelim kime kızalım.
Dini, dili, milliyeti ayrı dahi olsa bunu göz ardı edip. Şam’dan, Yemen’den, Hint’ten gelip, Anadolu’nun yiğit delikanlılarına siz Kürt’müsünüz, Arap’mı diye sormadan aynı cepheye girip. Ehli Salip’e, kopan koluyla mücadele eden, mahşerin son yiğitlerine mi kızalım.
Yoksa; sen falan takımdansın, sana ölmek yaraşır deyip, karındaş kelimesini unutan ve kankayla pampayı birbirine karıştıran. Bırakın Şam’ı Yemen’i, komşu ilini hatta başkentinin nerede olduğunu bilmeden yetişen nesle mi kızalım.
15 yaşında vatan için can veren yiğitlere mi kızalım. 15 yaşında ekmek yollamaya gönderemediğimiz nesle mi kızalım.
Bizden büyükler bize akıl verin, biz şaşırdık ne yapalım. Ne neslimize örnek baba olabildik nede ecdada layık torun olabildik. Ya elimizden tutun ya da bu hengamede biz mahvolurken sizi de peşimizde sürükleriz. Peşimizden gelen yine ecdadı saygıyla anarken bizi de ‘’fetret devrinin uyuyan evlatları’’ olarak ve kahrederek anmasın.
Bize örnek olun, feryadımızı duyun. Şehitleri ve vatanı, caddenize şehit gelince veya Sarıkamış, Çanakkale ya da 30 Ağustos’larda anmayın. Ertesi gün unutulmaması için anaokulundan itibaren şehitliği, vatanı, milleti ve millet olmanın gereklerini evlatlarınıza anlatın.
Allah bu millete bir yıkım yaşattı ikincisini yaşatmasın.
Tüm vatan şehitlerinin ruhu şad mekanı cennet olsun.
Fatih KAPLAN

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum