DÜN; KIZIL ŞEYTAN, BUGÜN BÜYÜK ŞEYTAN

19 Haziran 2017 0 yorum Genel 1373 Görüntüleme

DÜN; KIZIL ŞEYTAN, BUGÜN BÜYÜK ŞEYTAN
Gölge oyunu devam eder mi?
Arap- İsrail savaşlarında o gün ki Sovyet yönetimi her iki tarafa da silah satar. Silah satmakla da kalmaz Filistin kurtuluş örgütü üyelerine Suriye’de eğitim verir. İşin bu boyutuna kadar bir bakıma her şey normaldir. Silah almak isteyen devletler vardır karşılığında ise silah satmak ve sattığı silahın kullanılması için ortam hazırlayan devletler.
Amma velakin işin detaylarına indiğimiz de ise işler bu kadar basit ve sıradan bir ticaret değildir. Zira Suriye’yi destekleyen ve Mısır’a da uçak ve füze satan Sovyetler Birliği aynı zamanlarda onlara verdiği Mıg-17 ve Mıg-21 uçaklarının karşılığında İsrail’e Mıg23 savaş uçaklarını satar ve onların uçaklarından daha etkili saldırı ve savunma ortamı hazırlar. Ayrıca hava sistemleri haricinde sattığı her füze ve roket sistemlerinde üstünlük yine İsrail ordusundadır. Bu sayede hem ticaret gerçeklemiş hem de her iki tarafta elde tutulmuş olur ve kollanması gereken kollanır.
-Kızıl şeytan- üzerine düşeni hakkıyla yapmış olur.
Bugün ise durum bundan farklı değildir. Önce Vahabilerin etkin olduğu devletle silah antlaşması yapılır. Diğer ülke düşman ilan edilir. Ertesi hafta, İslam aleyhine en çok yayının yapıldığı ve parasını Yahudi bankerlerin çalıştırdığı güya İslam ülkesi olan devlete uçak, füze roket satılır. Bu sayede ticaret yapılmış ve taraflar her an tüketime hazır hale gelmiş olur.
-Büyük şeytan- işini hakkıyla yapmıştır.
Taraflar değişmiş ama oyun değişmemiştir. Silahı satan haçlı, silahı kullanacak olan, halkı Müslüman ama yönetimi halkına düşman devletler organize edilmiştir.
İslam coğrafyasında senelerdir yapılan gölge oyunlarına bir oyun daha eklenmiş ve yetim kalacak çocuklar gözlerini şimdiden havaya dikmeye ve düşecek bombanın sesini duymamak için kulaklarını tıkamaya başlamışlardır.
Hesap edilmeyen tek bir nokta vardır ki, o da; ALLAH tır ve buyur ki;
‘’ Hani o inkar edenler, seni tutuklamak ya da öldürmek veya sürgün etmek amacıyla, tuzak kuruyorlardı. Onlar bu tuzağı tasarlıyorken, Allah da bir düzen kuruyordu. ALLAH, DÜZEN KURUCULARIN( TUZAKLARINA KARŞILIK VERENLERİN) HAYIRLISIDIR.’’ ENFAL- 30.
Allah, tüm ümmeti Muhammed’in yardımcısı olsun.
Fatih KAPLAN

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum