Mehmet Hayati Özkaya’dan Yeni Kitap: “Ateşi Yeniden Yakmak”

6 Ocak 2019 0 yorum Yeni Çıkanlar 1160 Görüntüleme

mehmet-h.ozkaya-atesi-yeniden-yakmak-kitap

P.K. 546 kitabı ile geniş yankılar uyandıran M. Hayati Özkaya 2019’a yeni bir kitapla merhaba diyor: “Ateşi Yeniden Yakmak” Çoban Yayınları tarafından basılan kitabın tanıtım bülteni şöyle:

Zaman zincirinin üç halkası: Dün, bugün ve yarın.
Dün, 20. Yüzyılın başı, Balkanlardan çekiliş, I. Cihan Harbi ve İstiklâl Mücadelesi…
Bugün zaman zincirinin en zayıf halkası, 2018 Türkiye’si…
Yarın, dünün bugünle izdivacı, kocaman bir belirsizlik…
Dünü unutmak, dünde yaşananları bugün yeniden yaşamaktır. Dünden ders çıkarmamak yarına endişeyle yürümektir. Bir başka deyişle “tarihinden feragat etmiş bir millet, istikbalinden de feragat etmiş demektir.”
Bu roman sizi bir zaman tünelinin içinde bir yolculuğa çıkartıp bugünden düne; dünden bugüne ve yarına taşıyacak. İstikbale doğru giderken 1900’lerin Türkiye’sini ülkücü bir yazar Ömer Seyfettin’in yaşadıklarında ve yazdıklarında bulacak; uykudan uyandırılıp yeni bir devlet kuran Türk milletinin çok kısa bir zaman sonra yeniden nasıl uyuduğunu ve uyutulduğunu göreceksiniz. Sonra dönüp Dr. İlhan’la, Devrimci Ablanın ümitlerini, heyecanlarını alıp götüren 1980’lerin öncesini ve sonrasını sorgulayan hayat hikâyeleriyle tanışacak ve yeni bir din yaratmak peşinde olan cemaatlerin memleketi sürükledikleri çıkmaz sokakları fark ederek yeniden bir “çoban ateşi” yakmaya ant içeceksiniz.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum