Nazım Payam- Ateş Islağı

1 Kasım 2014 0 yorum Kitap Eleştiri 1844 Görüntüleme

Günümüzün güçlü şair ve deneme yazarı olan Nazım Payam’ın şiirleri “Ateş Islağı” adıyla Türk Edebiyatı Vakfı yayınları arasında çıktı. 

 

Bu eser, kendini kabul ettirmiş güçlü bir şairimizin en seçme şiirlerini bir araya getiriyor. Bir şiir şöleni niteliğindeki bu kitap, şiir zevki olan herkese hitap ederken, bazı mısraları seslerinin âhengi ve yüklü mesajlarıyla hem gönüllere, hem de zihinlere nakşolacaktır.

Satın almak için tıklayınız

Nazım Payam Kimdir:

Nazım Payam; 1955 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı ilde tamamladı. Balıkesir Necati Bey Eğitim Enstitüsü Türkçe ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yurdun çeşitli yörelerinde öğretmenlik yaptı. Türk Edebiyatı, Türk Dili, Kültür Dünyası ve Harput Çırası gibi kültür-sanat-edebiyat dergilerinde şiir, deneme ve eleştirileri yayımlandı. 1999’dan beri Elazığ’da yayın hayatını sürdüren sanat-edebiyat dergisi “Bizim Külliye”nin genel yayın yönetmenidir. Yayınlanmış eserleri; Sonrası Güldür Açar, Ben Kendimi Dağ Bilirim, Şehrin Eylül Tarafı

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum