Yazar Celalettin Tutkun’dan İki Kitap Birden

22 Eylül 2017 0 yorum Yeni Çıkanlar 2337 Görüntüleme

Yazarımız Celalettin Tutkun Eylül ayında iki kitaba birden imza attı. Bu yaz Öğretmenimin Defteri-Bir Eğitimcinin Öyküsü” adlı öyküsüyle okuyucusunun karşısına çıkan Tutkun, Eylül ayında da “Son Leopar” ve “Çanakkale’de Ezan Sesleri” adlı öykü kitaplarıyla 2017’de üç kitaba birden imza atmış oldu.

Çanakkale’de Ezan Sesleri 

(İnsan ve Doğa Öyküleri)

celalettin-tutkun-canakkalede-ezan-sesleri-oyku

-Önsöz’den-

Öyküler bizleri anlatır. Çoğu zamanda insandır öykülerin konusu. İnsan öyküleri her gün yanımızda bulunan sıradan insanların bilinmeyen, bazen üzücü bazen mutluluk verici ve bilinmeyen taraflarını anlatıyor. Birde hayvanlarımız var. Yanı başımızda yaşayan ağzı olup dili olmayan ve bizlerle hiçbir sorunu olmayan hayvanlar. Dostlarımız, hayatı paylaştığımız dostlarımız. Onları da anlattım. İnsan, doğa ve hayvan konulu öykülerimin yer aldığı bu öykü kitabımı beğeneceğinizi umuyorum.

Son Leopar

celalettin-tutkun-son-leopar

-İthaf bölümünden alıntı-

50 yıl öncesine kadar benim köyümün dağlarında ve çevresinde insanlar yüksek ağaçların dallarında avlanmış hayvan kalıntıları ile karşılaşırlardı. Bu bir tek canlının belirtisiydi: Anadolu leoparının. Çünkü avladığı hayvanları yüksek ağaçlara çıkarabilen tek canlı oydu. Utangaç bir eda ile insanlardan ne kadar saklansa da yine de saklandığı yerde bulundu ve yok edildi bu güzel canlı. Hala dağlarda yaşıyorsan iyi saklan leopar, görünmesen de varlığın hepimizi mutlu eder. Bu kitap sana ve senin gibi yok olmaya yüz tutan tüm güzel canlılara adandı.

 

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum