Edebice 9. sayı Çıktı!

20 Eylül 2017 0 yorum Edebice Dergisi 1774 Görüntüleme

9.sayı-paylaşım

Edebice 9. sayı Mehmet Başbuğ dosyası ile çıktı. 7 Temmuz 2017’de kaybettiğimiz ressam ve akademisyen Prof. Dr. Mehmet Başbuğ anısına “Ülkülerini Yaşayan Ressam: Mehmet Başbuğ” dosyası ile çıkan Edebice’nin 9. sayısı yine dopdolu.

EDEBİCE 9. SAYI ÇIKTI!

Edebice dergisi Eylül-Ekim 2017 sayısı (9. Sayı) raflarda yerini aldı.

Temmuz ayında kaybettiğimiz ressam ve akademisyen Prof. Dr. Mehmet Başbuğ dosya konusu ile okuyucusuyla buluşan Edebice’nin bu sayısı yine dopdolu. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sağ’ın dosya editörlüğünü yaptığı dergide Mehmet Başbuğ’un mesai arkadaşları, öğrencileri, dostları bu sayıda rahmetli Mehmet Başbuğ’u ve eserlerini anlattılar. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sağ, Mehmet Başbuğ’un oğlu Fatih Başbuğ ile babasının fikir dünyası, hayatı, çalışmaları ile ilgili söyleşi gerçekleştirdi. Dosyada ayrıca Prof. Dr. Bayram Kodaman, Prof. Dr. Alev Kuru, Prof. Dr. Ahmet Atan, Prof. Dr. Adnan Tepecik, Prof. Dr. Osman Altıntaş, Doç. Dr. Yusuf Keş, Doç. Dr. İsa Eliri, Yrd. Doç. Dr. Nihat Şirin, Dr. Ali Düzgün, Dr. Hayati Bice, Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu ve Sebahattin Sivrikaya’nın yazıları yer alıyor.

Derginin söyleşi editörü Elif Aybike Büyükyılmaz’ın genç şair Bleda Yaman ile yaptığı söyleşinin yanında Doç. Dr. Hasip Saygılı’nın “Toyuz Olsun Mübarek Fakat…” başlıklı Azerbaycan’da bir eğlence ile ilgili izlenimlerini naklettiği hâtıra yazısı da dikkatleri çekiyor.  Bunların dışında Halistin Kukul, A. Yılmaz Soyyer, Bleda Yaman, Numan Altuğ Öksüz, Mehmet özdemir, Mehmet Aydın, Tayfun Haykır, S. Nur Kurt, K;aş, Furkan Arın, Burhan Kâzım Çalık, Muhammet Korkmaz, Mesut Sütçü, Oğuzhan Karaduman, Semanur Ulu, Meltem Türk yazı ve şiirleriyle, Çağrı Cebeci de karikatürüyle Edebice’nin 9. sayısında yerini alan isimler oldu.

Dergiyi temin etmek için bilgi@edebice.net adresine e-posta yollayabilir ya da derginin facebook adresiyle iletişime (facebook.com\edebice.net) geçebilirsiniz.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum