ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI; NEMELAZIM

15 Haziran 2017 0 yorum Genel 1526 Görüntüleme

ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI; NEMELAZIM
Devletleri yıkıma götürüp milletleri rezil eden tarih sahnesinden silinmesine sebep olan bu hastalık son yıllarda maalesef had safhalara ulaştı. Toplum hayatımızda bizi derinden etkileyen olaylara bile o kadar tepkisiz kaldık ki bazen yabancıların bile bizden şüphe ettiğine inanmaya başladık.
Bir toplumda rüşvet ayyuka çıkmış ve görevliler nemelazım Allah sorsun diyorsa, eğitim sistemi başlı başına bir sorun yumağı olup millet, benim işim değil ‘’nemelazım’’ diyorsa, gençlerimiz her geçen gün bataklığa giderken biz sadece izliyorsak. Dedesi yaşındaki adam kızcağıza tecavüz edip biz canımız sıkılmasın diye kanal değiştiriyorsak, evsiz insanlar ekmek bulamazken biz kıyıda köşede günümüzü gün edip, bana ne diyebiliyorsak. Dünyanın yarıdan fazlası bize vize uygularken, biz; ‘’büyük devlet’’ nutukları atıp bu onursuzluğu içimize sindirebiliyorsak.
Düşmanlarımız etrafımızdaki çemberi iyice daraltıp her gün içinden çıkılmaz bir halde bizi köşeye sıkıştırmak isterken biz kahve köşelerinde kumar peşinde koşuyorsak. Ortalıkta vakıf, dernek, cemaat, tarikat bol sayıda bulunurken ülkemizde içki tüketimi de aynı oranda artıyor ve bu vakıf ve cemaatler paratoner gibi sadece toplama işlerine bakıp hiç durmadan birbirlerine ‘’ reddiye’’ yazıp, merdiven altı kiliseler için parmağını kıpırdatmıyorsa. Atamızdan miras kalan kutsal vatan toprağını korumaktan aciz kaldığımız halde bunu yutkunarak anlatıp sırıtıyor isek. Yurdun her köşesinde bir şehit gelirken bizim televizyonlarımızda hiç durmadan eğlence programları izlenme rekorları kırıyorsa bu ülkede ters giden bir şeyler var demektir.
Vatansızlığı vatanımızı kaybedince anlarız, bunun en bariz örnekleri karşımızda. Vatansızlığı; Avrupa da kucağında çocuğuyla ayağına çelme takılan babaya sorun. Kucağında bir yaşındaki bebekle para dilenen kadına sorun, sokaklarda alınan satılan mültecilere sorun, organ mafyasının kaçırdığı çocukların analarına sorun. Bir umut uğruna denizde boğulan bebeklerin annelerine sorun.
Ne iş yaparsak yapalım, hangi meslekten olursak olalım önce ‘’nemelazım’’ demeyi bırakmamız ve yaptığımız her işi Allah’ın ölçülerini baz alıp, karşılığının Allah’tan geleceğini bilerek yapmalı ve bu topraklar üzerinde kendi ayakları üzerinde durabilen hür müstakil bağımsız Türk devleti için yapmayı kendimize görev bilmeliyiz.
Allah devletimizi; milletsiz, milletimizi; devletsiz bırakmasın.
‘’NEMELAZIM’’ sız günler…
Fatih KAPLAN

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum