Güneysu Dergisinin 113. Sayısı Çıktı

14 Mart 2017 0 yorum Dergi Dünyası 2960 Görüntüleme

guneysu-113-sayi

Güneysu Dergisi 113. Sayı ile 32 Yaşında

Güneysu, yoluna devam konusunda 32. yılını doldurdu. Güneysu ailesi, babaların annelerin yanında evlâtların da yazdıkları, hatta dedelerle torunlarının da yazacağı geniş bir aile oluyor.

 

Taşrada dergi çıkarmanın güçlüğü herkesin malumu. Güneysu, “Atılan her adım hiç yoktan iyidir” kaidesince devam ediyor ocağı tüttürmeye.

 

Bu sayının şairleri ise Bestami Yazgan, Osman Arslan, Ercan Sağlam, Mahmut Topbaşlı, Mustafa Işık, Ahmet Doğru, Deniz Kuday, Celalettin Kurt, Onur Dölek,  Davut Güner, Ahmet Ardıç, Muhammed Turan Şehitoğlu, Ersin Kartal, Sercan Bayram, Lale İsmayıl ve Semanur Kabaca.

 

Halil Atılgan, “Nevruz ve Bayram” yazısıyla baharın yaklaştığı şu günlerde önemli bir konuyu detaylıca anlatıyor.

 

Mehmet Gözükara, “Asırlık Selam” yazısıyla 2 Ocak 1915’te yazılan mektuba cevap veriyor.

 

Muhammed Turan Şehitoğlu, “Bayrak Şairi’miz Arif Nihat Asya’nın Şeb-i Arusu” yazısıyla Arif Nihat Asya’nın şairliğini ve ‘mevleviliği’ni değerlendiriyor.

 

Ergül Altaş, “Bizim Şarkımız” hikâyesinde karı koca arasındaki fedakârlığı öyküleştiriyor.

 

Metin Acıpayam, “Celalettin Kurt’la Şiir Üzerine” mülâkatında Celalettin Kurt’un şairliğini ve şiire bakışını gösteriyor.

 

Ahmet Doğru, “Güneysu Dergisindeki Çalışmaların Fotoğrafı” yazısıyla öykü, hatıra arası geçmiş günlerin çalışmalarını anlatıyor.

 

Murat Polat, “Nefes Almayan Şehir” yazısıyla Osmaniye’nin tarihine yolculuk yapıyor, eski şehrin haritasını değerlendiriyor.

 

Fidanlık’ta yer alan genç kalemlerimizden 10. sınıf öğrencisi Esma Sena Çiftçi, “Hayata (B)iz Bırakmak” yazısıyla ölmeden evvel yapılması gereken güzel işleri dile getiriyor. Yine genç kalemlerimizden Hilmi Nadir Kocabozdoğan, “Dün Bugün Yarın” hikâyesinde zaman üçlemesinde esrarengiz bir öykü denemesinde bulunuyor.

 

Eski sayılardan bölümünde Halil Karabulut’un bir şiiri, Osmaniyeli şairleri tanıtıldığı bölümde de A. Necmettin Çanga var.

 

İletişim: guneysudergisi@gmail.com

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum