Cennet Bahçesi Gibi

16 Şubat 2017 1 yorum Denemeler-Makaleler 1965 Görüntüleme

Ne kadar hızlı geçiyor yıllar . Sabah uykusundan uyanmış ve yeni güne adım atmış gibi , o felaketin enkazının altından çıkmak için kaç yıla daha adım attım ..

Neler yitirdim , bitirdim , kaybettim ve nelerle savaştım ..

Umutlarım gitti ; geri dönmeyecek gemilere binerek ..

Hayallerim kayboldu ; kara bulutların arasına karışarak ..

“Senin , duymayan birine dünyanın en güzel sözlerini fısıldaman ne kadar anlamsız ise o kadar anlamsız artık yaşamak .” diye düşünmeyi bıraktım . Evet gitti . Evet terk etti beni tüm güvenim , duygularım , umutlarım , hayallerim. Lâkin yenik düşmeyeceğim . Çünkü güçlü olmayı annemden öğrendim , çünkü onca zorluğa rağmen beni bir umut olarak gördü . 

Kaybettiklerim, hebâ olan yıllarım güç kattı bana . İmkânsızlar mümkün olacak ! Hayat felsefemse başarı sözüm. Onca kötü günlerin ardından dimdik ayaktayım ve hâlâ nefes alıyorum . Öyleyse imkânsız diye bir şey yoktur . Senin için ayaktayım belki kırıldım ama yıkılmadım, belki üzüldüm ama tükenmedim, belki bir kuyunun dibindeydim ama şimdi o kuyunun başına çıkıyorum. Hani küçükken, saçlarımı ördükten sonra beni kucağına alıp derdin ya bana “sen dünyanın en güzel öğretmeni olacaksın kızım.” Olacağım belki dünyanın değil ama senin için en güzel öğretmen olacağım .

Örneğim , öğretmenim Mustafa Kemal Atatürk benim!

Onun kadar azimli, başarılı olabilirim!

Çünkü o benim öğretmenim!

Atam bizlere, bana bu cennet vatanı hediye etti. Ben bu cennet vatanı sana hediye edemesem de, nefes aldığım sürece cennet bahçesi gibi günler yaşatacağım, hediye edeceğim sana.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Umut

1011 Görüntüleme

1 yorum

  1. edebice Şubat 17, at 18:21

    Ne güzel ifade etmişsin. "Örneğim , öğretmenim Mustafa Kemal Atatürk benim!"

    Reply

Yorum Yapabilirsiniz