Bu Ülke Bir Naim’i Bir de Hainleri Gördü

20 Kasım 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 1399 Görüntüleme

naim-suleymanoglu
Yıllarca zulüm ve baskı altında kaldıktan sonra yurdumuza dönen Naim Süleymanoğlu Hakkın rahmetine kavuştu.
Bu yiğit vatan evladı devletine ve milletine yıllarca hizmet etmenin yanı sıra bizlere de öyle güzel değerler öğretti ki bunlardan birkaç örnek verecek olursak; onun yurdumuza geldiği tarihlerde ve biraz daha öncesinde Türk milletine empoze edilmeye çalışılan, ‘Türk beceriksizdir.’ Sözünü, kaldırdığı tonlarca ağırlıkla yerle bir etti ki, o Türk bir de yıllarca baskı ve zulüm altındaydı. Ne olursa olsun Türk olduğunu unutmadı ve damarlarındaki asil kana yakışır şekilde davrandı. Devamında milletine kazandırdığı madalyalardan dolayı göklere çıkarılması gerekirken biz onu sadece kısa zaman dilimlerinde gördük ve ‘milli kahraman’ yapmak yerine onu yeni yetişen gençlerimize dahi tanıtamadık. Türk’ün azmini ve kararlığını bileğinden aldığı güçle tüm dünyaya gösterdi.
O, bayrağımızı göklere, marşımızı Arş’a çıkarıp başımızı dik tutmamıza yardımcı olurken bizler ona vereceğimiz değer ve kıymeti hainlere verdik. İçimizde barınıp ekmeğimizi yiyen soysuzları bazen vekil bazen artist yaptık ama bir Naim’in resmini Süpermen resmine tercih edemedik. Çocuklarımıza Naim resimli tişörtler giydirebilmeye başladığımız gün ne Süpermen nede bir başka yabancı kahramana ihtiyacımız kalmaz.
‘Arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım’ diyen şerefsize gösterilen ilgiyi Naim’e gösteremediğimiz için Naim bizi affetsin.
Bizden ilgi alaka görüp ekmeğimizi yiyip Fetö şerefsizinin peşinden gidenlere gösterdiğimiz ilgiyi Naim’e gösteremediğimiz için de Naim bizi affeder inşallah.
Allah bundan sonra böyle yazıları kahramanlarımız ölmeden yazabilmeyi nasip etsin.
Naim bize öğretti ki; TÜRK KENDİNE GÜVENSİN YAPAMAYACAĞI İŞ YOKTUR.
Allah Naim’e rahmet, haine hürmet gösterene de akıl fikir versin…

Fatih KAPLAN 20.11.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum