Makale Yazarak “Han” Sahibi Olabilirsiniz!

17 Nisan 2015 0 yorum Yarışma 1873 Görüntüleme

İngilizcesine ve biraz da yazarlığına güvenenler için büyük fırsat!
ABD’nin Maine eyaletinde bulunan Center Lovell Inn’in sahibi Janice Sage, hanın yeni sahibini belirlemek için alışılmışın dışında bir satılık ilanı verdi.

Buna göre, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan herhangi bir kişi, İngilizce olarak kaleme aldığı 200 kelimelik bir makaleyle hanın yeni sahibi olabilir. Fakat yarışmaya başvurmak için 125 dolar ödemesi gerekiyor.
210 yaşındaki hanı 1993’ten bu yana işleten Sage, “Turizm ve hizmet sektörüne gönül vermiş birçok yetenekli insan, kendi yerlerini işletmenin hayalini kuruyor fakat paraları hayallerini gerçekleştirmeye yetmiyor. İşte bu insanlara bir şans vermek istedim,” diyor. 7 bin 500 başvuru geleceğini tahmin eden Sage, böylece 900 bin dolar toplayacağını, hanı normal yollarla sattığı takdirde de eline yine bu kadar paranın geçeceğini söylüyor.
Yarışmaya başvuru süresi 17 Mayıs’ta doluyor. Sage gelen makaleleri bizzat okuyarak, en çok beğendiği 20 tanesini hanın yeni sahibini belirlemek üzere iki kişiden oluşan jüriye gönderecek. Jüride kimlerin bulunduğunu ise açıklamıyor. Kazanan 21 Mayıs’ta ilan edilecek.

Başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Sabitfikir dergisi, Nisan 2015

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum