CENNETE ‘EREN’ KURBANIMIZ

13 Ağustos 2017 0 yorum Denemeler-Makaleler 1711 Görüntüleme

eren-bulbul-cenaze
Peygamber efendimiz vatan sevgisini; ‘vatan sevgisi imandandır’ diye özetlemiş.
Bu imanın en yüce halini bu hafta Karadeniz’de gördük. 15 yaşında daha neyin ne olduğunu bilmeyen ama askerinin taşıdığı bayrakla hainlerin taşıdığı bez parçasının rengini ayırt edebilen bir vatan evladını şehitlik mertebesine uğurladık.
Dünü bugünü yok, gönlü imanla yoğrulmuş, mayasında dünya huzuru için ölümüne savaşma ruhu taşıyan bu millet ne bölücüye, ne alçağa ne de vatan hainlerine göz yummaz, geçit vermez. Her gün bir kahraman çıkar ve vatanın her karışında onların kanı akar. Durmak bilmez, bin yıldır bu topraklarda akıttığımız kan bu vatanın her noktasında vardır. Vatan sevgisini imanın bir parçası sayan bu millet, bu topraklar için her gün bir koçunu kurban verir. Evlatlarını kurban verirken de; Hacc suresi 37. ayeti aklından çıkarmaz.
Evet, onların kanları ve etleri Allah’a ulaşmaz ama onlar Allah’ın katında en şerefli yerlerdedir. Onlara şefaat hakkı verir. Onlara melekler selam durur, yer gök onlar için kıyama geçer. Toprak ana onlara bağrını açarken gök baba onları kollarına alır.
Eren de, artık onlardan biri. Üzerinde üniforması olmasa da damarlarında taşıdığı asil kan ona şehadet şerbetini içmeyi görev bildirdi. Yaşıtları kahve köşelerinde vakit öldürürken, parklarda sigara tüttürürken, birahaneden şişe kucaklarken o kollarını açtı ve rahmeti rahmana kavuştu. Dün tanınmayan, yarın adı unutulacak olan bu genç şehidimize Allah rahmet eylesin. Bizim için konuşmak, yazmak kolay, Allah anasına babasına sabır versin. Allah, Eren’imizi Hz. Hamza efendimizin yanında yer tutanlardan eylesin.
Bu şerefsizlere ortak ve alet olan; Apo’nun piçleri, Hdp’nin barajı geçmesi için matematiksel hesap yapan ve oy veren aymazlar, Hdp’nin barajı geçmesinde sakınca yoktur diyen koltuk delisi şerefsizler veya hdp barajı geçtiği için pilav dağıtan hain yavruları da, oturup sıranın kendilerine ne zaman geleceğinin hesabını yapsınlar. Çünkü terör; karşısında duran kadar onu büyütene de acımaz.
Eren’lerimiz unutulmasın…

Fatih KAPLAN 14.08.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum