İnönü Üniversitesi “4. Öğretmenin Öyküsü” Öykü Yarışması

23 Mart 2017 0 yorum Yarışma 5802 Görüntüleme

ogretmenin-oykusu-yarisma-2017

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı bu yıl 4. kez “Öğretmenin Öyküsü” adlı öykü yarışması düzenliyor. İnönü Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Altay yarışma ile ilgili şunları söyledi: 

Bu yarışma öğretmenin öyküsü olacak; bir bakıma öğretmenin yaşadıkları ve yaşattıklarını, bir başka deyişle, öğretmenin yaşamından öğretici, eğitici kesitleri, ilaveten öğretme eyleminin inceliklerini ve önceliklerini içerecek. Hiç kuşkusuz hepimizin eğitim hayatında öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle ilgili unutamadığımız; daha sonraki yaşantımızı derinden etkileyen birçok olay vardır. Bunları paylaşalım, çoğaltalım istiyoruz.

Bir eğitim bilimci dostum “Eğitim hikayedir” koymuştu kitabının adını; öykünün, öykü tadındaki örnek olayların, bilginin kalıcılığını sağlama açısından önemini anlatmak için… Eğitim tarihimizde, bir öğretim tekniği olarak öykülerden yaygın bir biçimde yararlanmış ve kıssadan hisse almış bir toplumuz. Sözlü kültür ağırlıklı bir toplum olarak öykü anlatmayı ve dinlemeyi çok severiz ama yazmaya gelince, işimiz biraz daha zordur.

Yarışmaya son katılım 30 Eylül 2017

Yarışmanın şartları şöyle: 

1.Yarışmamız uluslararası katılıma açıktır. Her yaş ve meslekten ilgililer yarışmaya katılabilir.
2.Öykülerin konusu öğretmenlik mesleği, eğitim – öğretim süreçleri, öğrenci öğretmen ilişkileri, okul aile işbirliği, hayat boyu eğitim vb. olmalıdır.
3.Yarışmaya katılan öyküler hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
4.Öyküler Microsoft Office Word programıyla A4 kağıt boyutunda, bir buçuk satır aralığıyla, 12 punto Calibri karakteriyle on sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Gönderilecek öyküyü içeren MS Word dosyasının adı yalnızca rumuzdan oluşmalı; yazarın adı, soyadı, rumuzu, kimlik ve iletişim bilgileri, Kimlik Bilgileri menüsündeki sıraya göre, ayrı bir dosya / belge şeklinde gönderilmelidir.
5.Son Başvuru tarihi: 30 Ekim 2017 tarihidir.
6.Sonuçlar 24 Kasım 2017 tarihinde, “Öğretmenler Günü”nde ilan edilecektir.
7.Ödüller 24 Kasım 2017 günü takdim edileceği için dereceye girenlere, sonuçların açıklandığı gün ve saatte hazır olabilmeleri için ayrıca duyuru yapılacaktır.
8.Kişiler sadece bir öykü ile katılabilir.
9.Şartnameye uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.
10.Yarışmaya katılan öyküler, gerek görüldüğü takdirde, basım, yayın, dağıtım vb. tüm telif hakları İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığında olmak kaydıyla yazarların adıyla yayımlanacaktır.
11.Değerlendirme kurulunda görev alan kişiler, bu kişilerle birinci dereceden kan bağı olanlar ile onların yakınları yarışmaya katılamazlar.
12.Eserlerin yazımında TDK Yazım Kılavuzu’na uyulmalıdır.
13.Eserler milli ve manevi değerlere ve genel ahlak ile insanlık ilkelerine uygun olmalıdır.
14.Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar.
15.Ödül olarak;
Birinciye: 3.000 TL,
İkinciye: 2.000 TL,
Üçüncüye: 1.000 TL,
Özendirme (1 adet): 500 TL verilecektir.

Öykü Gönderme:

 

Hikaye yarışmasına katılmak için lütfen aşağıdaki yönergeyi izleyin:

1.Yarışma Kuralları ve Sözleşme menülerini okuyunuz. Şartları kabul ediyorsanız ikinci aşamaya geçiniz.
2.Kimlik Bilgileri menüsüne giriniz. Menüde istenen bilgileri içeren ve dosya adı, adınız ve soyadınızdan olan bir word dosyası oluşturunuz. Unutmayın dosya adı “ADINIZ SOYADINIZ”dan oluşsun.
3.Öykünüzü içeren diğer dosyanızın adı ise “RUMUZ”unuzdan ibaret olsun. Bu dosya içinde rumuzunuzdan başka, ad soyad vb. bilgiler yer almasın.
4.Mailinizi açın. ADINIZ – SOYADI’nızdan oluşan “Kimlik Bilgileri” dosyasını ve “RUMUZ”unuzdan oluşan “Öykü Dosyası”nı iki ayrı ek şeklinde mailinize iliştiriniz.
5.Her iki dosyanın, iki ayrı ek şeklinde ama tek bir mail ile gönderilmesini sağlayınız.
6.Bu iki belgenin iliştirildiği maili sdurukoglu@gmail.com adresine gönderiniz.

Öykü göndermek için tıklayınız

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum