29 EKİM 2023 CUMHURİYET 100 YAŞINDA

30 Ekim 2017 0 yorum Genel 1563 Görüntüleme

29 EKİM 2023 CUMHURİYET 100 YAŞINDA
Allah bizlere bu başlığı atmayı nasip etsin.
Tüm Türk düşmanlarına rağmen, zalim dünyaya karşı ilelebet ayakta durmasını istediğimiz bağımsız Türk devletinin sonsuza kadar yaşamasını diliyor bunun için çalışıyoruz. Bizi istemeyen içte ve dışta tüm mihraklara karşı savaşımız var.
Bizleri beceriksiz göstermek isteyenlere, bizlere aşağılık duygusunu aşılmaya çalışanlara karşı bizim de çalışmalarımız var. Onlar boş durmazken bizde boş durmuyoruz. Onlar kuyu kazarken biz de onlara kürek hazırlıyoruz ki kazdıkları kuyulara onları doldurup üzerlerini örtmemiz lazım. Leş toprak üstünde kalırsa kokarmış.
Bizi parçalara bölüp sonrada etle tırnağı birbirinden ayırmak isteyenlere karşı savaşımız var. Dünyada adımızı kullanıp arkamızdan iş çeviren işbirlikçilere karşı planlarımız var. Eline silah alıp dağ taş demeden bize pusu kuranlara karşı her daim ayakta olan ordumuz var. Bizi küçük düşürmek isteyenlere karşı geçmişine sahip çıkmaya başlayan neslimiz var. Mustafa Kemal Atatürk’ü kendi şahsi çıkarları için kalkan yapıp millete eziyet edenlerle hesabımız var. Ülkemizde kaos ortamı yaratıp içte ve dışta bizleri zora düşürmek isteyenlere karşı içinde kor gibi iman ve vatan ateşi yanan gençliğimiz var. Merdiven altında kilise açıp bizleri dinimizden soğutmak isteyen ister papaz olsun ister gizli misyoner bunlara karşı da; her köşe başında bir evliya türbemiz var. Aydın kisvesine bürünmüş ama milletine küfür etmekten başka meziyeti olmayan alçaklara karşı; okumaya ve atalarına layık olmaya çalışan çocuklarımız var. Kapitalist sistem dünyaya yayılmaya çalışırken Ahilik ruhunu canlandırmaya çalışan ocaklarımız var.
Vatanımıza göz diken alçaklar varken onları korumak için dün nasıl bu millet varsa bugün de o milletin Kınalı Ali’leri, Seyit onbaşıları, Nene Hatun’ları, Abdülkerim’leri var.
Dünyada ve bölgemizde diz çöktürülen yüzlerce ülke ve millet varken bugün eksikleri olsa da ayakta duran bir Cumhuriyetimiz var.
Haçlı seferleriyle yapamadıkları, Balkan harbiyle beceremedikleri, Cihan harbiyle mahvedemedikleri, Sevr’e göre bölüp parçalayamadıkları küllerinden doğmuş bir milletin bu topraklarda torunları var. Her türlü kapitalizme ve her türlü baskıya rağmen sarhoşu bile ‘Allah’ diye nara atan bir millet var. Her ne kadar içerisinde atasına sarhoş diyecek kadar Allah’sızları olsa da bu milletin güvendiği bir tek Allah’ı ve yaratıldığı günden beri inandığı tek bir yaratıcısı var. Allah’tan başkasına tapmayan, kula boyun eğmeyen Türk milleti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; Allah’tan başka her şeye tapana, Allah’tan başka her şeye güvenene haddini bildirir ve bizlere yazımızın başlığını atmayı yıllar sonra nasip ettirir!
Allah bu milleti ve bu milletin devletini alçaklara karşı zora, bayrağına saygı duymayan ama bizlerden saygı bekleyen ruhsuzlara karşı zaafa düşürmesin. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Bayramımız ve bayramınız kutlu olsun.
Allah Türk’ü korusun ve yaşatsın…
Fatih KAPLAN 29.10.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum