Ali Rıza Özdemir’in A’dan Z’ye Alevilik Kitabı Çıktı!

1 Ocak 2017 0 yorum Yeni Çıkanlar 2613 Görüntüleme

adan-zye-alevilik-ali-riza-ozdemir

Alevilik ve Kürtlerle ilgili yazdığı kitaplarla tanınan Ali Rıza Özdemir, yeni yazdığı “A’dan Z’ye Alevilik Başlangıç Kitabı” ile Alevilikle ilgili bilinmesi gereken her şeyi herkesin anlayacağı forma sokarak bir nevi “Alevilik Kılavuzu” hazırladı. “Aleviliğin Yazılmamış Tarihi, Kürt Aleviliği, Zazalar Kürtler Aleviler, Allah’ın Aslanı Ali” gibi Alevilik ve Alevi kültürü ile ilgili yaptığı çalışmalarla tanınan Ali Rıza Özdemir, son kitabı “A’dan Z’ye Alevilik”te de meselenin anahtar kelimeleri üzerine duruyor ve Aleviliğin ne olduğu ve olmadığı ile ilgili sorulara açık cevaplar veriyor. Ali Rıza Özdemir’in 22. Kitabı “A’dan Z’ye Alevilik Başlangıç Kitabı” diğer kitapları gibi Kripto yayınları arasından çıktı ve  kitap birkaç gün içinde seçkin satış noktalarından ve internetten temin edilebilecek.

Tanıtım Bülteninden:

“Alevîlik konusuna yeni başlayanlar için basit ve anlaşılır şekilde Alevîlikteki belli başlı kavramları anlatacak bir kitaba ihtiyaç vardı. Alevîliği tanımak ve anlamak isteyen okur için yararlı olacağını düşündüğüm Ali Rıza Özdemir’in bu çalışması, işte bu ihtiyaca cevap vermektedir. Bu çalışma Alevîlikte sık kullanılan terim ve kavramların en önemlilerini anlatmakta ve fazla detaya inmeden gerekli bilgileri sunmaktadır. Dolayısıyla bu kitabın okurlardan gerekli ilgiyi göreceğinden şüphem yoktur. Alevîlik araştırmalarına yaptığı çalışmalarla her zaman katkı sunan Sayın Ali Rıza Özdemir’e bu yararlı çalışması için ayrıca teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

Hüseyin DEDEKARGINOĞLU

[Alevî Dedesi-Dedegarkın Ocağı]

 

Bir başlangıç kitabı olarak tasarlanan bu çalışma, anahtar terimleri etrafında Alevîliğin ne olduğunu ve dolayısıyla ne olmadığını net şekilde ortaya koymaktadır. Özellikle Alevîliği tanımak ve anlamak isteyen okur için “hap bilgiler” içeren bu başlangıç kitap, emsalsiz bir imkân sunmaktadır. Bu kitabı okuyan okur, artık “Alevîlik nedir?” sorusunu sormayacaktır.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum