Yeni Ufuklar Derneği “Türk Kültürüne Hizmet Ödülleri”

10 Aralık 2016 0 yorum Çeşitli Etkinlikler , Haber-Etkinlik 1521 Görüntüleme

yeni-ufuklar-der-logo

Merkezi Kayseri’de olan Yeni Ufuklar Derneğinin verdiği Türk Kültürüne Hizmet Ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu. Kültür, sant ve bilim dallarındaki hizmetlerinden dolayı ödül alacak isimler şunlar:

Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu,

Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı,

Prof. Dr. İsmail Görkem,

İsmet Taymuş,

Kadir Keçebaş

Dernek Başkanı Prof. Dr. Mustafa Argunşah, Türk Kültürüne Hizmet Ödülleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi, Yeni Ufuklar Derneği olarak 2011 yılından itibaren “Yeni Ufuklar Türk Kültürüne Hizmet Ödülleri” vermekteyiz. Bu ödülleri, birisini Türkiye, diğerlerini ise Kayseri’den olmak üzere, son yıllardaki bilimsel, sanatsal ve edebî çalışmalarıyla dikkat çeken yahut Türk kültürünün yayılması, öğrenilmesi ve gelecek nesillere aktarılması için hizmet eden kültür adamlarına veriyoruz. Yönetim Kurulu üyelerimizden oluşan bu yılki jürimiz geçen hafta yaptığı toplantıda Yeni Ufuklar 2016 Türk Kültürüne Hizmet Ödüllerini alan bilim, kültür ve sanat adamlarını belirledi. Ödül vereceğimiz isimler, Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu, Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı, Prof. Dr. İsmail Görkem, İsmet Taymuş, Kadir Keçebaş olarak belirlendi.

Ödül töreninin ardından Ekonomist Prof. Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu’nın konferans vereceğini söyleyen Argunşah, “Ödül töreninin ardından Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu tarafından Küresel Savaşlar ve Türkiye konulu bir konferans verilecektir. Kurtoğlu, televizyon programları ve kitaplarıyla dünya gündemini Türkiye’ye taşıyan önemli bir isim. Son yıllarda ülkemizde hem televizyon programlarının hem de kitaplarının tiryakileri oluşmuşmuş durumdadır”

Ödül töreni 10 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 19.00’da Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacak.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum