Avrupa Ülkelerindeki Türk Gençleri Kültürlerinden Uzaklaşıyor!

4 Ekim 2018 0 yorum Haber-Etkinlik 1094 Görüntüleme
Hollanda’da aktif çalışmaları ile dikkat çeken Hollanda Kadın Platformu sekreteri ve Kadın Dergisi editörü Özlem Özyol,Avrupa’da yaşayan Türklerin önemli sorunlarından birine dikkatleri çekti.
ozlem-ozyol_hollanda
Başta Almanya olmak üzere; Avrupa’da yaşayan üçüncü nesil Türk gençlerinin Türk kültürünü unutmaya başladığını söyleyen Özlem Özyol, “Avrupa’daki Türk gençlerini Türkiye’ye alıştırmak, Türkiye’yi sevdirmek zorundayız” dedi.
Hollanda Kadın Platformu sekreteri ve Hollanda’da yayınlanan Türk gençlerinin yakından takip ettiği Kadın Dergisi Editörü Özlem Özyol, Kendisinin üçüncü nesil Avrupalı Türk olduğunu belirterek “Maalesef başta Almanya,Fransa  olmak üzere Avrupa’daki Türk gençleri Türk kültüründen hızla kopuyor. Türkiye’yi hiç görmeyen gençler var. Böyle devam ederse, dördüncü nesil Avrupalı Türkler, Türkiye’yi hiç tanımayacak. Türkiye’ye turist gözüyle bakacaklar. Türkiye ile bağlarını koparan ya da koparmak üzere olan gençleri gerek devlet gerek yerel yönetim gerekse sivil toplum örgütlerinin çalışmalarıyla kazanmamız gerekiyor” diye konuştu.
Özyol, YTB araclığı ile Türk gençlerine yönelik  çalışmaların olumlu olduğunu fakat sunulan imkanların Avrupa’daki birçok STK tarafından yerinde kullanılmadığını belirtti. Türkiye’nin ise sunduğu imkanların yerinde kullanılıp kullanılmadığı yönünde takipçi olmadığını belirtti.
Amsterdam

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum