Ayten Keskin-Hollanda’da Engelli Olmak

14 Kasım 2018 0 yorum Yeni Çıkanlar 875 Görüntüleme

ayten-keskin-hollandada-engelli-olmak

Kitap Adı: Hollanda’da Engelli Olmak

Yazar: Ayten Keskin

Kapak: Tuğba Kurnaz

Yayınevi: İstanbulNet Yayıncılık

Tür: Öğretici Anılar

Baskı: 1. Baskı – Ekim 2018

Sayfa Sayısı: 208

Kitap Boyutları: 13,5 x 19,5 cm

Fiyat: 25.00 TL 

ISBN: 978-975-6322-02-4

Barkod: 9789756322024

Hollanda’da bir engelli çocuğun eğitimini öykülerle anlatan bu kitabı okuduğunuzda hayata bakış açınız değişecek. Eğer engelli bir çocuğunuz varsa kitapta verilen Piktolar onun eğitiminde size yol göstereceği gibi, sizin hayatınızı da kolaylaştıracaktır. Ayrıca piktolar sabrınızı sınayan çocuğunuzun hem eğitim aracı, hem de eğlenceli bir oyuncağı olacaktır. İlk kez bu kitap aracılığıyla Türkiye’de tanıtılan piktolar engelli çocukların eğitiminde çalışan öğretmenlerin de işini çok kolaylaştıracaktır.

Aynı zamanda bir eğitimci olan Ayten Keskin öykü ve anılarla Korhan’ın yaşamını anlatırken kitabına, “Gözleri yıldız yıldız bir çocuk anlatacağım size. Parıl parıl bakışlarıyla geleceğe umutla bakan bir çift gözün sahibi umut dolu bir çocuk. Bu serüvenin iki kahramanı olan Korhan ve ben, bu işe başlamadan önce bizi nelerin beklediğini hiç bilmiyorduk.” diye başlamış. Bu kitaba başlarken siz de sizleri neyin beklediğini bilmiyor olacaksınız ama kitabı okuduğunuz da engelli çocuğunuzun eğitim ve piktolar sayesinde nasıl kendi ayakları üzerinde durabildiğini göreceksiniz.

Sharron Angle’in dediği gibi, “Nerede oturduğunuz, kaç yaşında olduğunuz veya cinsiyetinizin ne olduğu hiç önemli değil. Engelli olsanız bile her yaşamın bir planı, bir amacı ve bir değeri vardır.” her yaşamın bir değeri olduğu bilinciyle engellilerin yaşamının da bir değeri olduğunu bilerek onların eğitimine bilimsel olarak eğilmeliyiz. Hollanda’da Engelli Olmak ülkemizde işte bu bilinçlenmeye ilk adım olacak bir kitap.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum