Edebice 28. Sayı Çıktı

2 Kasım 2021 0 yorum Edebice Dergisi 148 Görüntüleme

Edebice-28-kapak

EDEBİCE GÜZ SAYISI EMİNE IŞINSU DOSYASIYLA ÇIKTI

Edebiyatımıza onca roman, öykü, oyun hediye edip 5 Mayıs’ta aramızdan ayrılmıştı Emine Işınsu. Türk edebiyatının güçlü kalemi, yazar Emine Işınsu Edebice güz sayısının dosya konusu. Edebice dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Vural sunuş bölümünde şunları söylüyor:

“Emine Işınsu’nun ‘güzel kelimeleri’ dimağlarımızda, gönüllerimizde var olduğumuz müddetçe yaşamaya devam edecek. Belki daha söyleyecek çok ‘güzel kelimesi’ vardı ama söyledikleri onları okuma bahtiyarlığına erenler için de kâfidir! Emine Işınsu’yu 5 Mayıs’ta kaybetmiştik. Işınsu dosyası vefatını takip eden yaz sayımızda yer alsa daha güzel olurdu belki ama yaz sayımızda Yunus Emre dosyası planlanıp hazırlıklar ona göre yapıldığı için rahmetli yazarımız için ancak bu sayımızda dosya hazırlayabildik.”

Işınsu dosyasında yazısı yer alan isimler şöyle: Muhammet Erdevir, Yücel Öztürk, İsmail Kılınç, Ersin Bayram, Naci Yengin, Hasan Kallimci, Şeyma Büyükkavas Kuran, Ayşen Yıldırım, Funda Bayram, İbrahim Ay, Cengizhan Orakçı, Yunus Emre Uyar ve Hakkı Suat Yılmazer.

Edebice Güz sayısında dosya dışında şiirleriyle Muhammet Durmuş, Özkan Kaya, Aras Altunbey, Ercan Sağlam, Rıdvan Yıldız; Soner Oğuz, Erhan Şibik, Lavinya Öz, Mehmet Toygar Özdemir, Recep Turan, Hatice Kübra Alakuş ve Abdullah Aydın öyküleriyle; Halistin Kukul, Ahmet Şahin, Halit Selim Dönmez ve Engin Balcı da deneme ve kitap eleştiri yazılarıyla bu sayıda yerlerini aldılar.

 

Edebice Öykü Editörü Numan Altuğ Öksüz’ün yazar Muhammet Erdevir ile yaptığı söyleşiyi de bu sayıda bulacaksınız.

Güz sayısının kapak çizimi Nuriddin Çelenk’e ait. Çağrı Cebeci’nin karikatürü de derginin vazgeçilmezleri arasında…

Dergiyi satın almak için tıklayınız.

 

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum