Edebice 17. Sayı Çıktı!

29 Ocak 2019 0 yorum Edebice Dergisi 1153 Görüntüleme

17-edebice-slider-1

Edebice dergimizin 17. sayısı çıktı. Edebice 2019 Ocak ayından itibaren 3 ayda bir yayımlanacaktır. Derginin yıllık abonelik bedeli de 50 TL olarak güncellenmiştir.

Abonelik bilgileri için tıklayınız. 

edebice-17.sayi-

BU SAYIMIZDA:
Prof. Dr. Saadettin Yıldız ve M. Hayati Özkaya rahmetli Arif Nihat Asya ile ilgili iki makale kaleme aldılar. Dr. Elif Aybike Büyükyılmaz Arkeolog, ressam Öcal Ünlü ile bir söyleşi gerçekleştirdi. “Türkçem benim ses bayrağım” sözüyle dilimizdeki ve edebiyatımızdaki yerini daha da perçinleyen Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı Dr. Gökhan Demir yazdı. Şair ve Yazar M. Ali Kalkan da hatıra-biyografi yazılarına bu sayımızda Rasim Köroğlu ile devam ediyor. Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin 4. yılında Uğur Demirel, Nihat Malkoç ve Mert Öztaş şiirleriyle onu yâd ediyorlar.
Bu sayımızda ayrıca;
şiirleriyle Hakan İlhan Kurt, A. Yılmaz Soyyer, Bayram Durbilmez, Burhan Kazım Çalık, Muhammed Korkmaz, Muhammet M. Çetin, Emin Önder, Muhammed Yakupi, Murat Serdar Çakıroğlu, Nazmi S. Yıldırım, Vagif Behmenli ve Alizade Nuri; öyküleriyle Ömer Karabayır, Burak Akdağ; Deneme ve makaleleriyle Metin Savaş, Fatih Sakallı, İlkay Coşkun, Oğuzhan Karaduman, Serkan Gökbulut, Zafer Saraç, Ersin Bayram, Melisa Savcı, Elif Yavaş, Yağmur İnce ve Yavuz Koca yer alıyor.
Keyifli okumalar dileriz.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum