DUA ORDUSUNU KURALIM

22 Mart 2018 0 yorum Genel 1240 Görüntüleme

DUA ORDUSUNU KURALIM
Bu gece, kurtuluş gecesi, bu gece tövbe edip fani âlemde yapılan günahlardan kurtulma gecesi. Bizleri, âlemleri yaradan Rabbimize yalvarma ve nefsimizi yenme gecesi. Geçen yılların muhasebesini yapıp şimdiye kadar yaptığımız günahlardan arınma gecesi. Bu gece, sadece tövbe gecesi de değil. Bu gece ellerin semaya açılıp dert ve belalardan kurtuluşu isteme gecesi. Bu gecede edilecek duaların geri çevrilmeyeceğinin vaadini veren Rabbimiz bizlere ne istesek verecek. Yeter ki samimiyetle ve sadece kendimiz için değil tüm insanlık için isteyelim.
Sadece kendimiz için değil yaratıldığı günden bugüne kadar dünyaya yön ve nizam vermiş bu yüce milletin içinde dualarımızı eksik etmeyelim. Allah bu millete şimdiye kadar dünyayı yönetme ve düzene sokma fırsatı vermiş. Dünyada eşi benzeri görülmeyecek şekilde, yedi imparatorluk ve sayısız devlet kurma fırsatı verdiği bu yüce milletin has evlatları onlara bu fırsatı veren Allah’tan istemeyecek de kimden isteyecek. Şimdi, bu gece ellerimizi semaya dilimizi, dilimizi yaratana çevirip isteyelim.
Ülkemiz için, çocuklarımız için, yurt içi ve yurt dışında cepheden cepheye giden, kahraman ordumuz için her şeyin en güzelini, en hayırlısını isteyelim. Biz, yine dünyaya hâkim olmayı isteyelim, bizim hâkim olduğumuz dünyada hangi alçak ölçüsüz silah kullanabilir? Hangi namussuz, hastane bombalayıp sonrada pis pis sırıtabilir? Hangi beyni sulanmış kimi nasıl dolandırabilir? Hangi ülke yerinden kalkıp binlerce kilometre ötedeki başka bir ülkeyi sömürebilir? Kim kendi kültürünü bir başka ülkeye empoze edebilir? Ya da hangi ülkenin veya dinin mabedi yıkılabilir? Kim kime işkence yapabilir veya hangi çocuk babasız kalabilir? Kim yerinden kalkıp da gecenin bir yarısı her hangi bir evin tepesine bomba bırakabilir?
Şimdi bu geceden tezi yok isteyelim!
Unutmayın, Allah için en çok savaşan, Allah’ın kelamını dünyanın her noktasına bizden başka yaymak isteyen bir başka millet yok. Millet düşmanlarına aldırmadan, Kutsal kitabımızda, “ kavmiyetçilik yoktur şirk yapmayın” diyen, münafıklara aldırmadan, dün hoca diye peşine takıldıkları şarlatanın söylediklerine bakmadan bu millet ve bu milletin evlatları için isteyin. Ordumuz tüm cephelerde, düşmana kan kustururken, bizler de dua ordusunu kurup göklerdeki melekleri ordumuzun yardımına gelmesini isteyelim. Dün Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Hint’te, Yemen’de inen melekler ordusunu bugün, biz Afrin’e, isteyelim. Ölüme, Allah Allah nidalarıyla koşan güzide evlatlarımızın yardımına melekleri davet edelim.
İslam’ın sancağını yere düşürmemek için, mazlumları güldürmek, hainleri gebertmek için dua edelim. Allah bizi çok seviyor ki, bizleri şerefli Türk evladı yaratmış. Ataları Allah’ı en çok seven milletin evlatları olarak bizlerde üzerimize düşeni yapıp, dua ordusunun saflarını sıklaştıralım.
Allah bu gece de kendine edilen duaları kabul, niyetlerimizi makbul eylesin.
Yüce Türk milletinin bu ve bundan sonraki her gecesi hayırlı olsun…
Fatih KAPLAN 22/03/2018

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum