12. Sayımız Çıktı

20 Mart 2018 0 yorum Edebice Dergisi 1818 Görüntüleme

12.sayi-cikti

EDEBİCE 12. SAYI’DA…

 

Edebice Dergisi 12. sayısı (Mart-Nisan 2018) okuyucularının beğenisine sunuldu. Mayıs 2016’da yayın hayatına başlayan Edebice bu sayısıyla 2. yılını da dolduruyor. 2 ayda bir yayımlanan Edebice’nin bu sayısında hikâyeci yazar İmdat Avşar söyleşisi öne çıkıyor. Dr. Elif A. Büyükyılmaz, İmdat Avşar’la Bozkır ve Abdal kültürünü başarılı bir şekilde işlediği hikayeleri ve İmdat Avşar’ın yazarlığı üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştiriyor.

Edebice’nin bu sayısında Misli Baydoğan, Dursun Kuveloğlu, Hasan Erdem, M. Ali Kalkan, M. Halistin Kukul, Fırat Kargıoğlu, Hakan İlhan Kurt, A. Yılmaz Soyyer, Mehmet Özdemir gibi usta kalemlerle birlikte Mehmet Kütükçüoğlu, Erhan Karoğlan, Demir Zengin, Burçin Yılmaz, Fidan Gediz, M. Tuğrul Çolak, Uğur Demirel, Serkan Gökbulut, Şeyma Burak, Oğuzhan Karaduman, Osman Yazıcı, Seda Nur Kurt, Meltem Türk, Harun Açıkgöz, Cem Arslan, Tuğçe Nur Kesin, Halil Maraş, İlker Gülbahar, Ersin Bayram, Yavuz Koca, Mert Öztaş, İlhan Aslan ve karikatürüyle Çağrı Cebeci de yerini alanlardandı.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Vural, bahar coşkusuyla okuyucularına merhaba demekten mutluluk duyduklarını ifade ettikten sonra bu sayıda da şiir, öykü, deneme, makale, anı, söyleşi, eleştiri, gezi, karikatür gibi edebiyatın ve sanatın türlü verimlerinden en özgün örnekleri Edebice sayfalarında okuyucularıyla buluşturduklarını belirtti.

Edebice dergisini temin etmek için bilgi@edebice.net adresine eposta yollayabilir yahut derginin sosyal medya hesapları aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Derginin Türkiye’deki satış noktaları için http://edebice.net/satis-noktalarimiz/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum