KEMALİSTLER VE ANTİKEMALİSTLER

15 Mart 2018 1 yorum Genel 1431 Görüntüleme

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER
Ulu önder Atatürk’ün vefatından sonra ülkemize yerleştirilmeye ve üzerinden rant oluşturulmaya çalışılan “ kemalizm” son dönemlerde rafa kaldırıldı. Mustafa Kemal ATATÜRK’le yakından uzaktan alakası olmadığını düşündüğüm bu terim maalesef ülkemizde yıllarca milletimize kan kusturdu. Bu maskenin ardına sığınan binlerce hatta milyonlarca insan da geçimini bu yoldan temin etme yolunu seçti. Kurulan türlü türlü dernekler yapılan faaliyetler maalesef milletten kopuk ve tarihine düşman bir yol izlediği için milletten onay alamadı. Memleketin her köşesine refah götürmek için fabrika yapan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yerini almaya çalışan bu sahte yüzler, gün geldi milletine dayak atmaktan geri durmadılar. Milletine, bazen dayak atan bazen açılmayı çağdaşlık, ecdada küfrü ilericilik sayan bu anlayış tarihin derinliklerine gömülmek üzere. Atatürk yolunda samimiyetle hizmet etmeye çalışan binlerce hatta milyonlarca genç ise yıllar sonra baktılar ki, “kemalizm” diye ortaya atılan çalışma Mustafa Kemal Atatürk’le yakından uzaktan alakası olmayan işler içinde. Atatürk’ün kurmaya çalıştığı çağdaş medeniyet seviyesini, bırakın ileri götürmeyi günbegün geri götürmenin ve kurulan cumhuriyetin kökünden yok edilmesinin çalışmasını yapıyor. Alt tabandakilerin samimiyetle mücadele ettiği dava üsttekilerin dış güçlere hizmet ettiği bir projenin basamağı oldu.
Nitekim onların attığı her adım milletiyle tezat oluşturdu ve milletine ızdırap vermekten başka işe yaramadı. Onlarda son dönemde bu “ kemalizm” oyununu bırakıp kendilerine farklı maskeler takmaya başladılar. Bazen, ulusalcı bazen de yeni cumhuriyetçi kimliğiyle ortaya çıksalar da asil Türk milleti onlara geçit vermedi- vermiyor.
Bir de bu cephenin karşı tarafı var ki, onlarda “anti Kemalistler” orada da durum bundan farklı değil. Onlarda aynen karşı taraf diye oluşturulan suni cepheye tavır alıp, tüm çalışmalarını “kemalizm” düşmanlığı zemini üzerine oturtup, ellerinden geldiğince karşı tarafı çökertmeye çalıştılar. Sadece suçlama, çözümsüzlük ve geçimsizlik zemini üzerine yapılan çalışmalar pek faydalı sonuçlar vermedi. O kesimde de kurulan dernekler, yazılan kitaplar ve yapılan faaliyetler milletten kopuk ve temelsiz olduğu için pek fayda sağlamadı. Bu kesimlerin çalışmaları da döndü dolaştı yine Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı üzerine bina edildi. Tek amaç ve gaye onun kurduğu ve çizdiği yolu yok etmek olan bu çalışmalarda milletten onay almadığı için bu kesimlerde bugün “din” çalışmaları altında kendilerine bir şemsiye açtılar ve onun altında birleşmeye başladılar. Tüm çalışmalarını bu maskenin altında saklamaya çalışsalar da bunlarda ilk grup gibi kendilerini geçindirmekten başka hiçbir iş yapmadan bu dünyadan göçüp gidecekler.
İki tarafın birleştiği ortak bir nokta var. Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılapları üzerine bina edilmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak. Yerine kendi istedikleri bir düzen ve devlet kurmak olan bu iki tarafın sizce hangisi haklı? Soruyu şöyle değiştirelim. Siz ce; kurduğumuz devletimizi iç ve dış güçler diye tabir ettiğimiz düşmanlarımız yıkmaya çalışırken bu iki taraftan hangisi devleti bir adım ileri götürmeye çalışıyor. Yanlış giden hangi olumsuzluğu düzeltmek için hangi güzel adımı atıp kurduğumuz son devlet olan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletini hangisi yaşatmak istiyor?
Yokluktan gelip yokluğa gidecek olan bu millet, kendini yok etmek isteyen tüm güçleri yokluktan var edene gönderecek ve onlar yok olurken yüce Türk milleti her daim ayakta kalacak.
Yok tan var edene hamdolsun, milletimiz varolsun…
Fatih KAPLAN 15.03.2018

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

1 yorum

  1. İsmail uysal Mart 26, at 18:35

    Kemalist yada Atatürkçü,onlar hep merttiler.Hain olanlar emperyalizmle işbirliği yapanlar.Bunu ayırmak zorundayız.Kemalistlere düşmanlık AKP ve Batı'nın kara propagandası.Selamlar saygılar. İsmail uysal.

    Reply

Yorum Yapabilirsiniz