Karakedi Dergisi 13. Sayısı Çıktı

2 Mart 2018 0 yorum Dergi Dünyası 1444 Görüntüleme

karakedi-13.sayi

Karakedi dergisi edebiyat dergiciliğine farklı bir soluk ve heyecan getirmeye devam ediyor.

“Tarihte Hitit baş tanrısı Teşup’un kutsal şehri olarak bilinen Dolichenos’tan, Gaziantep’ten, tüm Karakedi ailesine; okuyanlarına, yazanlarına, gönüllerini kalem ile kağıda saranlara  “tatlı” bir merhaba…

         Hayatın tek başına manasız kaldığı zamanlarda edebiyata sığınanlardan biri olarak, insan ruhuna yolculuğun edebiyat ile hem de masrafsız bir şekilde yapılabileceğine inananlardanım. Bu düşünceyle yola çıktığım günlerden birinde tanıştım “Karakedi” ile… Kurmaca ve öznel karakterini fark edip  samimi sayfalarında gezinirken, “ben bu dergiye bir       -selam- göndermeliyim” diye geçirdim içimden. Sıcak ve anlamlı bir karşılamanın ardından aranızdayım.

    “Değiş-Geliş” formatında, edebiyat-toplum ilişkisinin artılarıyla beslenen ve yolunda sağlam adımlarla ilerleyen   Karakedi, farklı illerden, farklı kalemler eşliğinde hazırlanacaktı artık. Uygulama henüz teorideyken bile samimi gelmişti ve  ilk duyduğumda da bu düşüncenin, sorgusuz sualsiz destekçisi oldum. Yayın editörümüz Yusuf Arslan’ın dediği gibi; nöbetçi eczaneler olduğu gibi nöbetçi edebiyatçılar da olabilirdi elbet.

       Goethe’nin de mevzuya yakın bir saptaması vardır: “Gittikçe anlıyorum ki edebiyat; insanlığın ortak malıdır ve her yerde, her zaman yüzlerce; ama yüzlerce insanda ortaya çıkar, biri ötekinden biraz daha iyi becerir ve ötekinden biraz daha su yüzünde kalabilir, hepsi bundan ibaret.” der.

            Sizler de yazıp yazıp gelin bize… Hayatı yazın. Sevgiliyi, börtü böceği, uçan kuşları ya da hiç uçamayacakları… Elmayı yazın  mesela, elmaya “çürük” dedirten kurttan da bahsedin…

Bizler amatör ruhumuzu heyecanımızla harmanlayarak, Gaziantep’ten katıldık aranıza…

14.sayıda başka bir şehrin yüzünde buluşmak dileğiyle…Dostça kalın….

                        Zenan Özlem  ERDEM /23.02.2018/Gaziantep

            Dergiyi okumak için http://www.karakedidergi.com/ adresini ziyaret ediniz. “

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum