Samsun için Okuma Vakti

6 Şubat 2018 0 yorum Haber-Etkinlik 1734 Görüntüleme

samsun-icin-okuma-vakti

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü kitap okumanın yaygınlaşmasını ve özellikle öğrencilerle velilerin bir arada kitap okumalarını sağlamak amacıyla “Samsun İçin Okuma Vakti” etkinliği başlatıyor. Samsun Valisi Osman Kaymak’ın 8 Şubat 2018 Perşembe akşamı Saat 20.00’de Twitter hesabından başlatacağı etkinlikle vatandaş ve öğrencilerin bir süreliğine televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi elektronik aletlerden uzaklaşıp kitapla zaman geçirmeleri ve okumaları hedeflenmektedir. 8 Şubat’tan itibaren her akşam saat 20.00’de Samsun genelinde kitap okuma etkinliği gerçekleştirilecek.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesindeki tanıtım videosu için tıklayınız.

İşte Açıklama:
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Oku, Anla, Yaşa” Projesi ile ilimizde okuma oranını arttırmak, okuyan ve okuduğunu anlayan bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır. Kitap okumanın sadece okul, kütüphane ve ev ortamında değil, tüm yaşam alanlarında olabileceği; bu nedenle okuma anlamında farkındalık oluşturarak, ilimizin her sokağında kitap okunmasını sağlamakve çocuklarımıza örnek olmak için, tüm yüreklerin bir olarak hep birlikte kitap okumasının ne derece önem arz ettiği ortadadır. Bu amaçla “Samsun için Okuma Vakti” etkinliği hayata geçirilmiş bulunmaktadır.
Kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı Samsun’umuzda, “Samsun İçin Okuma Vakti” etkinliği kapsamında, okumanın ne derece önemli olduğunu vurgulamak adına, evlerimizde, işyerlerimizde, televizyonları, tabletleri, telefonları kapatıp çocuklarımızla ve büyüklerimizle birlikte her gün saat 20:00’de kitaplarımızla başbaşa kalacağımız zamanların planlanmasının, aynı zamanda geleceğe olan en büyük yatırım olduğunu da unutmamalıyız.
Bu proje geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza bilginin ne derece önemli olduğunu göstermiş ve geleceğimizin şekillenmesine ışık tutmuş olmakla birlikte şehrimizin “okuyan bir şehir” olmasına da katkı sağlamış olacaktır.
Söz konusu projenin amacına ulaşması ve daha güçlü bir toplum olmak adına tüm vatandaşlarımızı televizyon, internet, telefonları bir süreliğine kapayarak kitap okumaya davet ediyoruz.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum