Al Kanıyla Ders Veren Yiğit: Musa Özalkan

23 Ocak 2018 0 yorum Denemeler-Makaleler 1178 Görüntüleme

musa-ozalkan
Öyle bir millet düşünün ki dünyaya hükmettiği günden bugüne kadar gittiği her noktaya huzur getirsin. Yine öyle bir millet düşünün ki ölüme giderken bile ardından gelecek insanları düşünsün. Afrin operasyonunda şehit olan kahramanımız bunun son örneğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.
Musa Özalkan’dan bahsediyorum.
Bugün adını andığımız ve yarın belki de hiç hatırlamayacağımız bir yiğitten bahsediyorum. O bizlere mensup olduğu milletin şerefini, şanını tüm dünyaya gösterdi. Ne diyordu attığı mesajla; ‘ben şehit olursam, ailem aldığı parayla Telafer’deki çocuklara okul yaptırsın.’
Tüm dünya kan gölüne dönmüş, zaptedilen topraklarda askerler, camileri bombalayıp, minareleri zevk uğruna yıkarken, çocukların ırzına geçilip aileleri yerlerinden yurtlarından edilirken, bizim askerimiz ölümünden sonra bile insanlık dersi veriyordu. Bugün bizler tüm televizyonlar ve radyolar bu haberi ve şehidimizi tüm dünyaya anlatmalıydı. Onunla beraber bu yüce milletin amacını tüm hainlere anlatmalı, tüm dünya Türkiye’nin her noktasından yükselen sesle inlemeliydi. Hepimiz hep bir ağızdan haykırmalıydık; ‘işte bakın bu milletin evlatları bunun için var.’ Derken tüm dünya inlemeliydi.
Hani birileri de vardı ki onlar için ne diyordu; ‘onlar para için askere gidiyor aileleri de onlardan gelen parayla zengin oluyor’ diyen namussuzlar vardı. Onlara inat bu mesaj tüm okulların duvarına asılmalı, onlara inat bu mesaj tüm camilerin girişine asılmalıydı.
Şehidimiz Arşa yürürken bizler arzı titretmeliydik. İnsanlık adına Allah aşkına bunu yapmalıydık. Tüm sokakları tüm caddeleri doldurmalı tüm evleri bayraklarımızla donatmalı tüm camilerimizde şehitlerimiz için dualarda buluşmalıydık. Melekler şehidimizi beklerken bizler onun için haykırmalı onun için yeri göğü ‘ şehitler ölmez, vatan bölünmez.’ Diyerek inletmeliydik. Bombalarımız hainlerin dünyasını titretirken bizler arzı sesimizle inletmeliydik. Tüm dünya bizi tekrar hatırlamalı tüm dünya sesimizi duymalıydı. İnsanlık insan olduğunu bizimle öğrendiğini tekrar hatırlamalı, Afrika’daki mazlumundan Mynamar’daki gariban sesimizi duyunca umutlanmalıydı.
Çocuklara çevrilen namlular, geri çekilmeli, Siyonizm’in uşakları tir tir titremeliydi. Dünyayı kan ölüne çeviren vampirlerin tüm dişleri sökülmeli, tüm kara düşleri çökertilmeliydi.
Bir gün mutlaka bunların olacağına dair umutlarımız var, bir gün mutlaka bu millet bunların hepsini yapacak, kendi içinde yetişip ona düşman olan tüm odakların anasından emdiği sütü burnundan getirecektir. Bir gün ama bir gün mutlaka kazanacak ve tüm dünyada insanlığa kan kusturan şeytanın uşaklarını dize getirecektir.
Allah bu devlete ve millete zeval vermesin.
Şehidimizin ruhu şad mekanı Cennet olsun…
Fatih KAPLAN 23.01.2018

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum