Ülkü Ocakları Güfte ve Beste Yarışması

16 Ocak 2018 0 yorum Yarışma 2703 Görüntüleme

ulku-ocaklari-gufte ve beste yarismasi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi “Uyuşturucu Madde ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele” konulu beste ve güfte yarışması düzenliyor.

Açıklamalar:

TEMA
Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen güfte ve beste yarışmasının teması “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele” olarak belirlenmiştir.

AMAÇ
Günümüzde teknoloji ve iletişim araçlarının gelişmesi ile insanlar her an istedikleri bilgiye istedikleri yerde ulaşabilmektedir. Kitle iletişim araçlarının özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılması sonucu bu tür gelişmeler iyi yönde kullanıldıkları gibi kötü niyetli kişilerce toplum için olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilecek yönde de kullanılmaktadır. Bu olumsuzluklardan birisi insanların duygularına hitap eden müziğin gençler üzerinde kötü amaçlı kullanılmasıdır. Özellikle sosyal medyada, video paylaşım sitelerinde paylaşılan, verdiği mesaj açısından uyuşturucu kullanımına yönelten ve toplumun düzenini bozmayı özendiren sözlerle dolu şarkılar kısa süre içerisinde milyonlarca insana ulaşabilmektedir. Geçmişte de olduğu gibi günümüzde de verilmek istenen mesajlar sanatsal eserlerle verilmektedir. Bu noktada Ülkü Ocakları olarak Uyuşturucu ve Diğer Madde Bağımlılığına dikkat çekmek, gençlere olumlu mesajlar vermek ve ayrıca gençleri sanata yönlendirerek kötü ortamlardan uzak durmalarını sağlamak için söz – müzik yarışması düzenlenmektedir. Bu projenin medya gücü kullanılarak Türkiye geneline yayılması ve bir farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

TARİHLER
BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 15.01.2018
BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ: 15.02.2018
BELGELERİN GENEL MERKEZE KARGOLANMASI: 15.02.2018
FİNALE KALAN 10 ESERİN AÇIKLANACAĞI TARİH: 24.02.2018
YARIŞMA FİNALİ: 03.03.2018

BAŞVURU KOŞULLARI
•Gönderilecek eserler hiçbir şekilde başka bir yerde yayınlanmamış veya ödül almamış sadece bu yarışma için kesinlikle 15 Ocak 2018 – 15 Şubat 2018 tarihleri arasında yeni üretilmiş olmalıdır.

•Yarışmaya başvuru için 15 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında www.ulkuocaklari.org.tr adresinde açık olacak kısa film yarışması başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

•Müzikal eserler asıl formatlarıyla, başvuru formlarının çıktısı ile ıslak imzalı olarak 1 adet USB Bellekte 15 Şubat 2018 tarihine kadar kargo ile Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne gönderilecek ve 0312 285 44 44 / 113 tuşlanarak belirtilen numaraya kargo bilgileri verilecektir.

•Yarışmaya katılımcının tercih edeceği müzik türlerinde, sözlerinde uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele ana temasını kapsayan eserler kabul edilecektir.

•Gönderilen müzikal eserler ön jüri tarafından ilk değerlendirmeye tabi tutulacak, yapılan derecelendirme neticesinde finale kalan 10 adet eser ödüllendirme için asıl jüriye gönderilecektir.

•Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri beste ve güftelerin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmacıların yarışmaya gönderdikleri güfte ve bestenin ve/veya benzeri materyalin telif hakları yarışmacıda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin sahibini bilgilendirmek şartı ile Ülkü Ocakları Genel Merkezine aittir.

•Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

•Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

5. DEĞERLENDİRME
Değerlendirme Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinden belirlenen Sanatçılar tarafından gerçekleştirilecektir.

6. SONUÇLAR VE ÖDÜL TÖRENİ
Değerlendirme sonuçları 3 MART 2018 tarihinde Ankara’da düzenlenecek Ödül Töreni ile ilan edilecektir.
Ödül Töreninde ilk 3’e giren esere aşağıda belirtilen ödüller verilecektir. Yarışma sonrasında dereceye giren eserler Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca düzenlenen projelerde kullanılacaktır.

a. Birincilik Ödülü :1 Tam Altın, 1.lik Sertifikasıyla plaketi,
b. İkincilik Ödülü: 1 Yarım Altın, 2.lik Sertifikasıyla plaketi,
c. Üçüncülük Ödülü : 1 Çeyrek Altın, 3.lük Sertifikasıyla plaketi,
d. Mansiyon Ödülleri: Çeşitli hediyeler ve Mansiyon Ödülü Sertifikası

Detaylı Bilgi
0312 285 44 44 / 113
0542541 40 66

Başvuru Formunu Doldurup   sosyalsorumluluk@ulkuocaklari.org.tr   ‘a gönderiniz.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum