ULAN RAMBO NERDESİN

15 Ocak 2018 0 yorum Genel 1506 Görüntüleme

ULAN RAMBO NERDESİN
Tarih sahnesine çıktığı ilk günden bugüne kadar birçok katliama imza atmış olan Büyük Şeytan tüm bu yaptığı katliamları süslü filmlerle ve yarattığı sahte kahramanlarla gizlemek. Kendini de dünyanın bir numaralı kurtarıcısı gibi göstermek istemiştir. Biraz geriye doğru gider ve film endüstrisiyle kendini hakim ve haklı noktaya getirmeye çalışan Büyük Şeytanın yaptıklarına göz atmak istersek.
Topraklarını işgal ettiği Kızılderililere neler yaptıklarını gizlemek için onları dil bilmeyen, yakaladığı tüm insanların derisini yüzen ve inşan eti yiyen canavarlar olarak gösteriyor. Kendilerinin de sözüm ona onlara medeniyet götürmeye çalışan ve kendi haklarını korumaya çalışan hürriyetçi insanlar olarak takdim ediyorlardı. Peki, şimdi sormak lazım? Ellerinden toprakları alınan göçebe hayat yaşasa da belirli medeniyetleri ve dilleri olan Kızılderililer mi vahşidir? Yoksa onların topraklarını gasp etmeye çalışan vahşi batının ay hırsızları olan kovboylar mı? Ellerinde silahlarla insanların topraklarına girip onları yerlerinden eden vahşi yaratıklar ve onların yerine Afrika’dan insanları getirip onları yıllarca köle diye alıp satan bir medeniyet nasıl medeni olabilir? Bu getirdiği ve yıllarca sömürdüğü insanlara da altmışlı yılların başına kadar aynı musluğu kullanma izni bile vermezler! Buyurun size medeniyet!
Yetmişli yıllara geldiğimizde bu defa karşımıza helikopterlerle çıkan Büyük Şeytan güya masum halkı korumak için bir ülkeye çıkarma yapar. O ülkeye bağımsızlık getirmek için asker çıkaran paraşütlerle atladığı yerlerde güya yerli direnişçilerle mücadeleye giren bu Büyük Şeytan’ın gözü dönmüş askerleri girdikleri her yeri yakıp yıktıklarını saklamak için de küçük kız çocuklarını koruduklarını gösteriyormuş gibi onlara erzak dağıtma rolünde kendilerini göstermişler. Fakat Vietnam’lıların karşı koymalarını ise bir terör faaliyeti gibi sunmuşlardır. Akan göz yaşları patlayan bombalar ve eriyip giden bir millet ise onların gerçek yüzünü işgal edilmeye çalışıldıktan sonra görmüştür.
Bir de Rambo’muz var. Hani şu elinde tabancayla tankları yok eden, fırlattığı ok la helikopteri havaya uçuran. Bir bıçakla koskoca bir taburu yok eden Rambo. Afganistan’ı kana buladığını gizlemek için boynundaki çok değerli kolyesinden vaz geçen sevdiklerinden ayrılmak pahasına hiç bilmediği topraklara gidip özgürlük ateşini yakan bu sahte kahraman yıllardır orada akan kanın süsleyicisi ve kan emici bir vampirin görünen kahramanı olmuştur. Belindeki bıçak telleri değil oradaki kabileleri kesmiş ve yıllarca kardeş kardeşi vurmuş dünyadaki uyuşturucu trafiğinin en büyük üreticisi haline gelen topraklar onun sayesinde zapt edilmiş. Hem o topraklar kan gölüne dönmüş hem de dünya genelinde uyuşturucu illetinden kazanılan paralarla milyarlarca silah alınıp satılmıştır.
Bir de kara şahinimiz var. Hani açlıktan insanların öldüğü bir ülkede keşif harekâtı yaparken bir şehrin ortasına düşen bir helikopter ve onları yok etmek için etrafını saran kara benizli dil bilmeyen gözü dönmüş ‘cani’ Somali’liler. Son mermilerine kadar kahramanca mücadele eden büyük şeytanın ordusu şereflice öldüğünü ve o ülke halkı için orada bulunduğunu anlatmaya çalışırken. Zihinlere şu sorular takılıyor? Senin elin memleketinde ne işin vardı? Orada keşif harekatı yapana kadar nüfusunun yarısı aç olan bu ülkeye gelişmesi için yatırım yapsaydın olmaz mıydı? Falan filan daha onlarca soru insanın aklına geliyor.
Sıra ortadoğuya gelince düşmanda hazır olunca artık fazla bahaneye gerek yok. Buyurun size ‘demokrasi’ lazım deyip. Çöllere konan büyük şeytan millet bilincine varamamış insanları yok etmekte fazla zorlanmadı.
Devamında Libya, Mısır derken sıra Suriye’ye geldi ve artık saldırmak için fazla bir bahaneye de gerek kalmadı. Kendini dünyanın abisi zanneden büyük şeytan son oyununu oynamak üzere bu topraklara saldırma kararı aldı. Yıllardır kan gölüne çevirdiği bu coğrafyaya Rambo’sunu gönderdi.
Kahraman Türk askerinin karşısına çıkma cesaretini gösteremeyen Rambo peşindeki şerefsizleri sahneye sürme peşinde. Kahraman Türk milleti hepsini yerle bir edecek güçte ve kuvvette olduğunu tüm dünyaya gösterecektir.
Yaşasın Türk milleti, yaşasın kahraman Türk ordusu…
Fatih KAPLAN 15.01.2018

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum