KORKMA!

28 Aralık 2017 0 yorum Genel 1665 Görüntüleme

KORKMA!
Bu kelime Türk milleti için derin anlamlar ifade etmektedir. Bu kelimedir ki Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayan bu millete bağımsızlık yolunda mücadele aşkı vermiş ve bu kelimeyle secdeden başka hiçbir yerde eğilmeyen başlar semaya açık alınla yücelmiştir.
İstiklal marşı şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümündeyiz. Merhum sadece istiklal şairi değil aynı zamanda batı medeniyetini de inceleyip bizlere batılılaşmanın onlara benzemekle değil onlar gibi çalışmakla olabileceğini de milletimize aktarmaya çalışmıştır. Aynı zamanda o günün şartlarına göre Kur’an-ı Kerim’i tercüme çalışmalarıyla onu Türkçeleştirerek milletine hizmeti bir ödev bilmiş kutsal kitabımızın anlaşılması için elinden geleni yapmaya çalışmıştır.
Özlediği nesli ‘Asım’ olarak isimlendirmiş gençlerin devletine ve milletine nasıl hizmet etmesi gerektiğini de birçok şiirinde dile getirmeye çalışmıştır. Yurdun ateş çemberine çevrildiği dönemde yaktığı meşale bugün bile yanmakta ve etrafımızı çeviren düşmana karşı içimizdeki bağımsızlık ateşi onun sayesinde zindeliğini korumaktadır.
İşte her türlü olumsuzluğa karşı yeşeren tohumlar neticesini vermeye başladı ve artık Asım’ın nesli filizlendiği yerden sesini çıkarıp onu sömürmeye çalışan batı medeniyetine ecdadı gibi cevap vermeye başladı. Gençlikten ümidini kesenler en yakın gençlik merkezlerine gidip oradaki faaliyetlerle beraber orada nesline layık olmaya çalışan gençliğimiz görebilir. Orada bulunan çocuklar karşıdan bakıldığı gibi boş işlerle değil geleceklerini güvene alıp kendilerine yakışır şekilde yaşamak için çaba sarf ediyorlar. Bizlerde onları dışlamadan onlara çalışmalarında her türlü yardımı sağlamak zorundayız.
Allah merhum şairimize rahmet milletimize güç kuvvet versin.
Şimdi sizler de;
KORKMA’YIN…
Fatih KAPLAN 28.12.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum