KANLI NOELİ UNUTMA!

25 Aralık 2017 0 yorum Genel 1455 Görüntüleme

KANLI NOELİ UNUTMA
24 Aralık 1963…
Banyonuzda küvet var mı?
O gece bir hanımefendi çocuklarını öpüp saçlarını okşar ve sevginin rahatın huzurun rengi olan yeşillerle donatır. Hepsine tek tek pijamalarını giydirir ve yataklarına onları uğurlar. Çocukların evinde babaları yoktur zira kendisi anavatan Türkiye’den Kıbrıs’a görevli olarak gelmiş olan Binbaşı Nihat İlhan’dır.
Evdeki huzurlu ortam fazla sürmez Mürvet hanım çocuklarını yatırdıktan sonra dışardaki sesler dikkatini çeker ve perdeyi hafifçe aralar. İrfanbey Sokağındaki garip hareketlenme onu rahatsız etmiş perdeyi kapatıp hemen içeri geçmiştir. Fakat onun ışığı kapatması tehlikeyi uzaklaştırmaz ve sokağı dolduran insan görünümdeki haydutlar eve doğru yönelirler. Mürvet hanım çocuklarını yeni yatırmış olmasına rağmen kapıya yaklaşan seslerden kötü bir sonuç çıkabileceğini tahmin eder ve çocuklarını uyandırıp 2 yaşındaki en küçük yavrusunu da kucağına alıp banyoya saklanırlar. Eli silahlı gözü dönmüş Rum çeteciler kapıyı kırıp içeri girdiklerinde odaları tek tek kontrol ederler ve sıra en sonunda banyoya gelir. Banyonun kapısı kırılıp içeri girdiklerinde birbirlerine sarılmış vaziyette olan çocukların üzerine kapanan anneyi alıp banyonun bir tarafına atarlar. Mürvet hanım feryat figan etse de sonuç değişmez çünkü gözü dönmüş hainlerin elindeki silahlar kan kusmaya başlamıştır. Çıkan her mermi küçük bedenlere girip duvarlara saplanır çıkan her kan damlası tavanı kızıla boyar. Üç kardeş küvette ruhunu teslim ettikten sonra sıra anneye gelmiştir. Belki önce onun canını alsalar o kadar canı yanmayacak olan kadın çocuklarının ölümünü gördüğü an aklını yitirmiş ve sesinin son nefesine kadar bağırmıştır fakat onun sesini sadece onu yaratan duymuştur. Cansız bedeni çocuklarının üzerine yığılırken onun ruhu da cennete çocuklarıyla beraber ulaşmıştır.
Sesini sadece onu yaratan duydu demiştik. Babaları neredeydi diyeceksiniz?
Binbaşı Nihat İlhan, o an bir Rum kadını ameliyat eden Binbaşımız hem annenin canını kurtarmış hem de bebeğinin dünyada hayat bulmasına vesile olmuştur.
İşte biri barbar diye tasvir edilen bir milletin evladı. Diğerleri ise yüzyıllarca onların hakimiyetinde, kalmış ama bu dünyadan nasibini alamamış bir ülkenin çocukları.
Şimdi sokaklarınıza noeli kutlamak için çam dikerken veya alışveriş yaptığınız yer içkiyi ucuz veriyor diye noel ağacının yanından geçerken o çam ağacının yapraklarına iyi bakın!
Onun her yaprağı Allah’ı yaz, kış zikrederken sizlerde Allah’ı zikreden bu kutsal ağacın yapraklarını göz tabakanıza değdirin. Ama unutmayın ki o körpe vücutlara giren her mermi gözünüze batacak olan yapraktan daha sertti.
Allah, milletimize düşmanını unutacak kadar ruhsuzluk vermesin.
Fatih KAPLAN 25.12.2017

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

ENKAZ

1279 Görüntüleme

0 yorum