Edebice 8. Sayısı Çıktı!

14 Temmuz 2017 0 yorum Edebice Dergisi 2102 Görüntüleme

Ekran Resmi 2017-07-07 15.23.00

Edebice dergisi 8.sayısı çıktı. “Modern Kölelik: Biri Bizi Parmağında Oynatıyor” kapak başlığı ile çıkan Temmuz-Ağustos 2017 sayısı diğer sayılar gibi oldukça zengin ve yine dopdolu.

Çağımıza özgü bir bağımlılığı kapak konusu olarak seçen Edebice, özellikle internet ve cep telefonu aracılığı ile hayatımıza giren sosyal uygulamalar ve programların insana olan etkisini irdeliyor. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emre Çelik, Emrullah Banaz ve Soner Oğuz Modern Kölelik konusu ile ilgili yazdılar.

Bu sayıda öne çıkan bir diğer konu 1992 yılı Ağustos ayında kaybettiğimiz destan şairimiz Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu. Vefatının 25. yılında destan şairimizi, Prof. Dr. Nurullah Çetin ve Emekli Öğretim Görevlisi M. Halistin Kukul yâd ediyorlar.

Bu sayıda öne çıkan başka bir yazı da “Konforlu Yalnızlık” kitabı ile tanınan Füsun Menşure ile Edebice yazarlarından Elif Aybike Büyükyılmaz’ın yaptığı söyleşi. Gezi-söyleşi tarzındaki bu yazıyı severek okuyacaksınız.

Ayrıca bu sayıda şiirleriyle Hakan İlhan Kurt, Mehmet Özdemir, Kenan Çarboğa, Mustafa Tuğrul Çolak, Burhan Kazım Çalık, Elcan Tokmak, Mustafa Ferat, Muhammed Korkmaz, Kalender ; öykü ve yazıları ile Fırat Kargıoğlu, Namık Kemal Bayar, Hakkı Suat Yılmazer, Burçin Öner, Burçin Yılmaz, Cevat Deniz, Oğuzhan Karaduman, Seçkin Sarpkaya, Kürşat Yozcu, Yunus Emre Uyar, Ömer Ünal, Tuğçe Nur Kesin, Alparslan Kar,  Fatih Akman,  Ersin Bayram, Hakan Atış ve karikatürü ile Sinan Beyhan 8. sayıda yer alan isimler oldu

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum