Sersem Kocanın Kurnaz Karısı-Tiyatro

20 Aralık 2016 0 yorum Sinema-Tiyatro-Konser 2985 Görüntüleme

sersem-kocanin-kurnaz-karisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyiyesi 2016-2017 sezonuna Haldun Taner’in 3 perdelik  “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı oyunuyla başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Haldun Taner’in kaleme aldığı “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı yeni oyununu 16 Aralık’ta seyirci ile buluşturuyor.

Şehir Tiyatroları’nın 2016-2017 Tiyatro sezonun da yer alan yeni oyunu “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”, 16 Aralık Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda ilk gösterimini gerçekleştirecek. Devlet Tiyatrosu sanatçısı, oyuncu ve yönetmen Süleyman Atanısev’in yönettiği oyunun, dekor kostüm tasarımını Dilek Kaplan, ışık tasarımını Zeynel Işık ve müzik direktörlüğünü Volkan Altuğ gerçekleştirdi.

Türk Tiyatrosunun en önemli yazarlarından biri olan Haldun Taner’in klasikleri arasında yer alan oyun, batılılaşmaya çalışan Osmanlı toplumunda ayakta kalmaya çalışan bir tiyatro topluluğunun trajikomik hikâyesini ele alarak dönemin sosyal yaşantısına ışık tutuyor.

Eskişehir Şehir Tiyatrosu sanatçıları Mete Ayhan, Özlem Baykara, Özlem Boyacı, İsmail Dündar, Mustafa Kılıkçı, Serhat Onbul, Nagihan Orhan, Tolga Tümer’in yanı sıra, Emel Alnady, Ceyda Çınar Onbul, Evren Canbulat, Utku Çubukçuoğlu, Özgün Can Karaburun ve Orçun Tiryaki’den oluşan kalabalık kadrolusu ile müzikli ve eğlenceli oyun, Aralık ayı içinde ve sezon boyunca Eskişehirli tiyatro severler ile buluşmaya devam edecek.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum