Haydi Çocuklar ve Gençler, Hikâye Yazmaya!

11 Aralık 2016 0 yorum Yarışma 3858 Görüntüleme
Yarışma afişi

Yarışma afişi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. Çocuk ve Gençler için ayrı ayrı olmak üzere hikâye yarışması düzenledi. Başvuruları 6 Aralık 2016’da başlayan yarışmalara son başvuru tarihi 6 Şubat 2017. Hikayelerin teması “2071’de İstanbul.” Yarışmaya İstanbul genelindeki devlet ve özel okullarda eğitim gören ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

Gençler Hikaye Yarışmasının açıklamaları şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen “Genç Yazarlar Hikâye Yarışması”nın birincisi için müracaatlar başladı.

Kültür A.Ş. Yayınları, çocukların yanı sıra gençleri de edebî değeri yüksek metinlerle, usta işi çizimlerle buluşturmak; çocukların yaşadıkları şehri tanımalarını, şehre karşı bir aidiyet duygusu taşıyarak şehri sahiplenmelerini ve bunu Türkçenin dil zenginliği içerisinde en güzel biçimde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla, İstanbul temalı yarışmalar düzenliyor. Yarışmanın bu yılki konusu “2071’de İstanbul” olarak belirlendi.

Müracaatlar, okul müdürlüklerine yapılacak. Okul müdürlükleri ise seçtikleri ilk 3 hikâyeyi İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine gönderecekler. Yarışmaya son müracaat tarihi 6 Şubat 2017. Okullar ise seçtikleri ilk 3 hikâyeyi en son 17 Şubat 2017 günü bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edecekler.

Yarışmanın ödül töreni Mayıs ayı içerisinde yapılacak. Dereceye giren öyküler, resimlenerek kitaplaştırılacak.

Yarışmaya 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri katılabilecekler. Yarışmacıların, İstanbul’da geçen fantastik bir hikâye yazmaları gerekiyor. Hikâyeler, Word belgesine “Times New Roman” fontu kullanılarak ve 12 punto ile yazılacak. Hikâyeler, en az 2 en fazla 3 A4 sayfası uzunluğunda olacak.

Ödüller:

ÖĞRENCİLERE:

  • Birinciye: 5.000 TL ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 200 liralık kitap çeki.
  • İkinciye: 4.000 TL ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 200 liralık kitap çeki.
  • Üçüncüye: 3.000 TL ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 200 liralık kitap çeki.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENLERİNE:

  • Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 250 liralık kitap çeki.

* Ayrıca yarışmalarda ödül alan tüm öğrencilere madalya, okullarına plaket verilecektir.

Çocuk hikâye yarışması şartları için tıklayınız.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum