Kardelen Dergisi 86. Sayısı çıktı

7 Aralık 2015 0 yorum Kitap Eleştiri 1678 Görüntüleme

Kardelen dergisi 86. sayıya ulaştı. Derginin basın bülteni şöyle:

            Çeyrek asırdır sadece “fikrin değerini bilenlere…” istinat eden Kardelen Dergisi’nin 86.sayısı çıktı.

 

            Kardelen dergisi, yeni sayısında vatanlarını ölüm pahasına terk etmek zorunda kalan göçmenlere ayırdı. Dergi bu sorunu okuyucularına şöyle duyuruyor: “Dünyanın gözü önünde insanlık, ölü balıklar misali sahillere vuruyor. Vatanlarını savaşla, terörle, istikrarsızlıkla yaşanmaz hale getiren Batı’ya, son bir çare olarak sığınan göçmenlerin dramı…” 

            Bu sayıda dergi editörü, Batı’ya sığınmaya çalışan göçmenlerin yolculuğunun Anadolu’da son bulduğunu ve dünyanın farklı coğrafyalarından nice muhacire sinesini açan Anadolu’nun muhacirlerle bereketinin arttığını ifade ediyor. Site editörü yazısında ise Suriyeliler ile yüz yıl önce aynı devletin vatandaşı olduğumuzu, aramızda o zaman olmayan sınırı şimdi geçtiklerinde mülteci veya sığınmacı olduklarını, ancak onların yabancı olmadığını dile getiriyor. Üstâd Necip Fazıl’ın “Hicret” adlı yazısıyla başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

            Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya kardelen@kardelendergisi.com adlı e-posta adresinden ulaşılabilir. İyi okumalar…

 

 

 

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum