İlteriş Dergisi 7. sayıya ulaştı

14 Ocak 2015 0 yorum Kitap Eleştiri 1570 Görüntüleme

Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının yayın organı İlteriş, Ocak ayında çıkan nüshasıyla 7. sayıya ulaştı. Bu sayının kapak konusu sosyal bir yara haline gelen “Madde Bağımlılığı”na ayrılmış. Derginin editörü Yaşar Vural’ın kaleme aldığı “Uyuşuyoruz” adlı makale korkutucu gerçeği gözler önüne seriyor. Yrd. Doç. Dr. Yaşar Barut ve Erol Kağıt da madde bağımlılığının sebep ve sonuçları üzerine düşünüyor.

 

İlteriş’in bu sayısında Prof. Dr. Nadim Macit, Doç. Dr. Kürşad Zorlu ve Prof. Dr. Mustafa Argunşah da yazılarıyla derginin akademik kalitesine katkı sunanlar arasında yer alıyor. Prof. Dr. Nadim Macit “İktidarı Meşrulaştırmanın Postmodern Tarzı: Değerler Diplomasisi” adlı makalesiyle medya-iktidar ilişkilerini sorguluyor. Doç Dr. Kürşad Zorlu, “Türkiye ve Avrasya Gümrük Birliği” adlı makalesiyle Avrasya Gümrük Birliği’nin ekseninde Türkiye’nin Avrupa ile imzalamış olduğu gümrük birliği anlaşmasının durumu sorgulanıyor. Prof. Dr. Mustafa Argunşah TRT Avaz’da geçtiğimiz ay yayımlanan ve kendisinin de yayın danışmanı olduğu “Avrupa’da Türk Soluğu: Gagauzlar” belgeselinin değerlendirmesini yapıyor. 

İlteriş dergisinin bu sayısında Kürşad Atsız, Oğuzhan Saygılı, Mustafa Şahin, Kubay, Özgür Berat Alptekin, Can Yıldırım da yazı ve araştırmalarıyla dergiye katkı sunuyorlar.

Dergiyi istemek için

bafraulkuocak@gmail.com adresine mail atabilir ya da

05415051453 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Suç teşkil edecek yazılardan dolayı edebice.net sorumlu tutulamaz.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 yorum